en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:14
کد خبر : 388 بازدید : 169 تاریخ : 16:20 1402/07/15
مردمی سازی رویدادهای ملی و مذهبی مهم ترین هدف تبلیغات اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

مردمی سازی رویدادهای ملی و مذهبی مهم ترین هدف تبلیغات اسلامی است
حجت الاسلام امامی گفت: در دو سال گذشته همکاری های خوبی با هیئات مذهبی و جریان های مردمی در پررنگ شدن مراسمات و رویدادهای دینی صورت گرفته است و تلاش می شود این امر بیش از گذشته نمود و ظهور داشته باشد و برای تحقق بیشتر این مسئله نیاز به همکاری و همفکری طلاب و روحانیون و اساتید حوزه داریم.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در دیدار با مدیر جدید مدرسه علمیه امام خمینی ارومیه که در این مدرسه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین رسالت تبلیغات اسلامی مردمی کردن جریانات دینی و مذهبی است و لذا از همه ظرفیت ها برای این امر استفاده می شود.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته همکاری های خوبی با هیئات مذهبی و جریان های مردمی در پررنگ شدن مراسمات و رویدادهای دینی صورت گرفته است و تلاش می شود این امر بیش از گذشته نمود و ظهور داشته باشد و برای تحقق بیشتر این مسئله نیاز به همکاری و همفکری طلاب و روحانیون و اساتید حوزه داریم.

 

مديرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: در حرکت های ملی و مذهبی باید تلاش کنیم کارها به دست مردم سپرده شود و توسط آن‌ها اداره شود که این امر موجب ماندگاری می شود و نهادها و مجموعه‌ها و سازمان ها نقش نظارتی داشته باشند و باید از توان حاکمیت برای پیشبرد اهداف و کارهای دینی مردم استفاده شود.

وی در ادامه به همکاری تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با حوزه علمیه استان و مدارس علمیه پرداخت و گفت: همه ظرفیت و امکانات تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در اختیار حوزه علمیه و طلاب خواهد بود و این آمادگی را داریم که دوره‌های لازم را برای توانمند سازی طلاب جوان و مبلغین برگزار کنیم.

حجت الاسلام حسین حبیبی نیز در این جلسه با تقدیر از اقدامات تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: حرکت فرهنگی صورت گرفته در استان محسوس است و الحمدلله کارهای خوبی در تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی صورت گرفته است.

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی ارومیه افزود: در مسئله غدیر امسال با یک جهش جدی مواجه شدیم و این نتیجه تلاش های صورت گرفته فرهنگی در استان و ارومیه است.

وی ادامه داد: باید کارگروه همکاری بین حوزه و تبلیغات راه اندازی شود و این مسئله هم به تاثیرگذاری مطلوب در جامعه کمک می‌کند و هم از دوباره‌کاری ها جلوگیری می‌کند و با توجه به این ‌که هم تبلیغات اسلامی و هم حوزه علمیه هدف مشترک دارند این امر می‌تواند کمک بسزایی به امر تبلیغ دین بکند.

حجت‌الاسلام حبیبی با تاکید بر لزوم برگزاری دوره‌های توانمندسازی تبلیغ نوجوان گفت: با توجه به نیازهای جامعه لازم است مبلغین کودک و نوجوانان در استان تربیت شود.

وی تصریح کرد:  یکی از اقداماتی که امسال در برنامه‌های مدرسه علمیه امام خمینی ارومیه قرار دارد دعوت از علمای پیشکسوت ارومیه برای حضور در مدرسه علمیه است که این امر موجب تقویت روحیه دینی و تربیتی طلاب می شود و لازم است طلاب با علمای صاحب نفس شهر و استان ارتباط داشته باشند.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 94
بازدید امروز : 714
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33116
بازدید سالانه : 232940
کل بازدید ها : 285656
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03