en tr
جمعه,10 آذر 1402 12:28
کد خبر : 390 بازدید : 55 تاریخ : 14:59 1402/07/17
چهار گروهی که مانع پیشبرد اهداف پیامبران بودند

چهار گروهی که مانع پیشبرد اهداف پیامبران بودند
حجت الاسلام امامی با بیان این که چهار گروه مانع پیشبرد اهداف انبیای الهی بودند، گفت : مترفین سومین گروهی هستند که مانع به ثمر رسیدن اهداف انبیای الهی بودند، که در دنیا به دنبال رسیدن به هوی و هوس های خود در زندگی هستند و با همه دلال های دنیوی ساخت و پاخت می کنند تا حساب‌های بانکی خود را فربه تر کنند، آن ها فقرا و مستضعفین را انسان حساب نمی کنند و اگر احکام الهی بیان شود این‌ها برآشفته خواهند شد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، اظهار داشت: قرآن کریم از جمله رسالت های انبیای الهی را تبلیغ دین معرفی می‌کند و تبلیغ محل جدال حق و حقیقت با باطل است و لذا به همین دلیل است که خداوند متعال خشیت الهی  و عدم ترس از غیر الهی را مطرح می‌کند.

وی افزود: در تبلیغ باید حق باطل و نوع مواجه این دو برای مردم تبیین شود، قرآن کریم چندین طیف را در برابر انبیای الهی نام می برد که اجازه نمی دادند اهداف پیامبران به ثمر بنشیند که یکی از آن‌ها قدرت سیاسی و طاغوت است و ما هم به عنوان مبلغ دین باید با طاغوت های سیاسی و اقتصادی مبارزه کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصريح کرد: امروز طاغوت از نوع سختش نظام سرمایه‌داری است و از نوع نرمش عده ای به ظاهر مذهبی اما منافقی هستند که دنبال منافع خود می باشند و با نام دین تیشه به ریشه اسلام و انقلاب می زنند.

وی گفت: قرآن ملاء ها که تصمیم سازان و اتاق فکر طاغوت بودند را از دیگر موانع به ثمر رسیدن اهداف انبیاء عنوان می کند و مبلغ دین باید در برابر این‌ها هم قد علم کند و اسلام را تبلیغ کند  از غیر خدا هم نترسد.

حجت‌الاسلام امامی عنوان داشت: مترفین سومین گروهی هستند که مانع به ثمر رسیدن اهداف انبیای الهی بودند، که در دنیا به دنبال رسیدن به هوی و هوس های خود در زندگی هستند و با همه دلال های دنیوی ساخت و پاخت می کنند تا حساب‌های بانکی خود را فربه تر کنند، آن ها فقرا و مستضعفین را انسان حساب نمی کنند و اگر احکام الهی بیان شود این‌ها برآشفته خواهند شد.

وی تصریح کرد: امام علی علیه السلام در نهج‌البلاغه می فرماید؛ خدای متعال از علمای دین عهد گرفته که در برابر پرخوری ظالم و فقر مظلوم ساکت نباشند و روحانیت و علما باید با زبان برنده خود در برابر حقوق های نجومی ایستادگی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی احبار و رهبان و برخی روحانیون فاسد را از دیگر موانع به ثمر نشستن اهداف انبیا عنوان کرد و گفت: در روایتی از نبی مکرم اسلام بیان شده است که "  اَلْفُقَهَاءُ أُمَنَاءُ اَلرُّسُلِ مَا لَمْ يَدْخُلُوا فِي اَلدُّنْيَا قِيلَ يَا رَسُولَ اَللَّهِ وَ مَا دُخُولُهُمْ فِي اَلدُّنْيَا قَالَ اِتِّبَاعُ اَلسُّلْطَانِ فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِكَ فَاحْذَرُوهُمْ عَلَى دِينِكُمْ " دانشمندان فقيه تا هنگامى كه وارد دنيا نشده‌اند امين پيغمبرانند. عرض شد يا رسول اللّٰه! معنى ورودشان در دنيا چيست‌؟ فرمود: پيروى سلطان، پس چون چنين كنند نسبت بدينتان از ايشان برحذر باشيد.

حجت الاسلام امامی خاطر نشان کرد: کسی که با ظالمین و فاسدان بخواهد هم کاسه شود نمی تواند نام عالم دینی را با خود به یدک بکشد و همه این مسائل را رهبر انقلاب و امام خمینی رحمه الله بارها در سخنرانی‌های خودشان بیان کرده‌اند.

وی افزود: تبلیغ و جهاد لازم و ملزوم هم هستند و باید با کارهای جهادی زیرساخت ها ایجاد و ترمیم شود و به گواهی افراد منصف در مدت دو سال گذشته تبلیغات اسلامی استان رو به رشد بوده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در پایان گفت:  امروز عصر مبارزه  و تبلیغ دین است و تبلیغات اسلامی باید به سبک زندگی تبدیل شود و باید کسی که در تاکسی و مغازه و اداره و...  است نیز با عمل خود مبلغ اسلام باشد.

 

پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 10
بازدید امروز : 249
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19379
بازدید سالانه : 131450
کل بازدید ها : 131450
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09