en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:46
کد خبر : 391 بازدید : 179 تاریخ : 15:16 1402/07/17
گزارش اجمالی از دو سال مدیریت حجت الاسلام حسن محمدی در تبلیغات اسلامی ارومیه

گزارش اجمالی از دو سال مدیریت حجت الاسلام حسن محمدی در تبلیغات اسلامی ارومیه
حجت الاسلام محمدی گفت: جریان سازی مردمی و پای کار آوردن مردم در رویدادهای دینی و ملی یکی از مهم‌ترین اهداف تبلیغات اسلامی بود و تلاش کردیم با سپردن کارها به مردم و استفاده از ظرفیت حاکمییتی و ادارات، رویدادهای ملی و مذهبی به یک رسم همیشگی تبدیل شود که نمونه آن را مردم در غدیر و یوم العباس و اربعین و ... مشاهده کردند و حرکتی که برای نیمه شعبان هم در شهر شروع شده با مدیریت های مناسب می تواند مثل غدیر فراگیر و همه گیر شود

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام حسن محمدی امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین هدف تبلیغات اسلامی پای کار آوردن مردم در رویدادهای دینی و فرهنگی است و لذا تلاش کردیم از همه ظرفیت های هیئات مذهبی، مساجد، حوزه های علمیه برادران و خواهران، اهل سنت و موسسات قرآنی و ... استفاده شود.

وی افزود: اهل سنت در اکثر مراسمات دینی خصوصا در غدیر، نیمه شعبان، دهه کرامت، محرم و .... پای کار آمدند و حرکتی را رقم زدند که کم نظیر بود.

رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی ارومیه تصریح کرد:  برای اولین بار از ظرفیت حوزه های علمیه خواهران در تبلیغ دین در شهر ارومیه استفاده شد و طلاب خواهر در محرم و صفر به روستاهای اطراف و مساجد سطح شهر جهت تبلیغ معارف دینی اعزام شدند که این مسئله قبل از دو سال اخیر نظیر نداشت.

وی ادامه داد: بانوان طلبه کانون های تبلیغی را راه اندازی کردند که یکی از آن‌ها کانون تبلیغی دختران انقلاب است که در سطح شهر فعالیت فرهنگی، قرآنی، امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت در مسئله حجاب و... انجام دادند.

حجت الاسلام محمدی با بیان این که از حوزه های علمیه برادران در تبلیغ دینی در اعزام های محرم و صفر، رمضان و ...استفاده شد، گفت:  در مراسمات دینی و رویدادهای فرهنگی هم حوزه های علمیه و طلاب و روحانیون ارومیه پای کار بودند.

وی خاطرنشان کرد:  دوره های منبرداری، مسجد داری، کار با کودک و نوجوان و ... در حدود ۴۰ جلسه در مسجد حاجی خان برای طلاب جوان و ائمه جماعت ارومیه برگزار شد و هیئت علما هم راه اندازی شد و حدود ۵۰ جلسه برگزار شد و امید است مدیران بعدی به این مسئله اهتمام داشته باشند.

رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی ارومیه بیان داشت:  در مسئله مساجد نیز واقعا خلاء های بسیار زیادی وجود داشت که تلاش شد در این دو سال با حرکت های جهادی و شبانه روزی بخشی از آن حل شود و برخی مساجد کلیدی شهر حقیقتا نیاز به کار جهادی و حمایت های همه جانبه دارد تا تاثیرگذاری فرهنگی قابل اعتنایی داشته باشند.

وی افزود:  یکی از مهم ترین مسئله های تبلیغات اسلامی هیئت های مذهبی بود و قبلا تقریبا بسیاری از هیئات با تبلیغات اسلامی بیگانه بودند و یا اصلا از امکاناتی که در اختیار هیئات مذهبی قرار داده می شد اطلاعی نداشتند و یکی از اقدامات ما اطلاع رسانی عمومی برای همه هیئات های مذهبی برای دریافت حواله های محرم و صفر و ... بود و الحمدلله امروز هیئات مذهبی تبلیغات اسلامی را خانه خود می دانند و در همه رویدادها پای کار هستند و این ظرفیت عظیمی که ایجاد شده با عنایت دوستان می تواند در آینده روزهای خوبی را قم بزند.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد:  جریان سازی مردمی و پای کار آوردن مردم در رویدادهای دینی و ملی یکی از مهم‌ترین اهداف تبلیغات اسلامی بود و تلاش کردیم با سپردن کارها به مردم و استفاده از ظرفیت حاکمییتی و ادارات، رویدادهای ملی و مذهبی به یک رسم همیشگی تبدیل شود که نمونه آن را مردم در غدیر و یوم العباس و اربعین و ... مشاهده کردند و حرکتی که برای نیمه شعبان هم در شهر شروع شده با مدیریت های مناسب می تواند مثل غدیر فراگیر و همه گیر شود

وی گفت:  در ماه رمضان هم در حدود بیش از ۱۰۰ مسجد جمع خوانی قرآن کریم و ده ها مسجد افطاری ساده برگزار شد که این هم با عنایت خداوند متعال و همکاری مردم رقم خورد

 

دسته بندی ها
استانی ارومیه
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 38
بازدید امروز : 622
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33024
بازدید سالانه : 232848
کل بازدید ها : 285564
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03