en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:28
کد خبر : 393 بازدید : 174 تاریخ : 15:28 1402/07/18
در تفکر نوشهرگرایی هویت مردم از بین می رود

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی:

در تفکر نوشهرگرایی هویت مردم از بین می رود
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: در تفکر نوشهرگرایی هویت مردم از بین می رود و مردم به سمت تنهایی و لیبرالیسم حرکت می کنند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ، حجت الاسلام علی کشوری امروز در مراسم ارائه راهکارها برای مسائل 12 گانه که در سالن شهید سلیمانی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت:  دستگاه کارشناسی که در کشور ما حاکم است، دستگاه کارشناسی توسعه غربی است که در آن برای این مسائل 12 گانه یا راه حل وجود ندارد و یا راه حل ناقص و معیوب ارائه می شود.

وی افزود:اولین مسئله ای که در مسائل 12 گانه با آن روبرو هستیم و در کشور برای آن راه حل ارائه نشده، مسئله شهرهاست، برای همه شهرها در ایران نوشهرگرایی و یا رهیافت نوشهرگرایی را مطرح می کنند و در این تفکر همه شهرها به مناطق بزرگ تقسیم می شوند که اولین عیب آن خدمات حداقلی به شهروندان است.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: در تفکر نوشهرگرایی هویت مردم از بین می رود و مردم به سمت تنهایی و لیبرالیسم حرکت می کنند.

وی ادامه داد: تقسیمات شهری کوچک که در ادبیات فارسی از آن به محله یاد می شود در مقابل تقسیمات منطقه ای قرار دارد و در تقسیمات شهری، هر شهر به هزاران محله تقسیم می شود  و اولین فائده محله محوری امنیت است و در این طرح خودکنترلی هم وجود دارد و وقتی فردی در یک محله ای شناختته شده می شود خود را ملزم می داند که از خطوط قرمز عبر نکند و امروز در نوشهرگرایی به سمت کنترل انسان با هوش مصنوعی و دوربین حرکت می کنند و با دوربین نمی توان انسان را کنترل کرد و ائمه و انبیاء مسئله خودکنترلی را مطرح کرده اند.

حجت الاسلام کشوری خاطرنشان کرد: در دهه 60 به محوریت بسیج محلات امنیت شهرها تامین شد، در فتنه اخیر خواستند با هوش مصنوعی مسئله را کنترل کنند و این راهکار هزینه های زیادی دارد.

وی افزود: حاکمیت اگر بخواهد مردم را به سمت تعالی سوق دهد باید حدود 40 تا خدمات به آن ها ارائه بدهد که یکی از آن ها خدمات تربیتی است و در تقسیمات بزرگ شهری اصلا حاکمیت توان این خدمات را ندارد و در دولت هوشمند خدمات به حداقلی می رسد و در خدمات تربیتی لازم است همه مردم را حاکمیت بشاسد که در تقسمیات بزرگ این امکان وجود ندارد.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی ادامه داد: عده ای عمدا دروغ کارشناسی می گویند و می خواهند این را در ذهن مردم وارد کنند که زندگی آپارتمانی بهتر از زندگی در منزل دارای حیاط است و دلیل آن را هزینه های زیاد برای ساخت چنین منزلی و عدم وجود زمین کلفی عنوان می کنند در حالی که کمتر از یک درصد از زمین ایران زیر ساخت، ساختمان است.

وی گفت: در مسئله آب هم ما با بحران آب مواجه نیسیتم، بلکه مشسکل و بحران ما مدیریت آب است و عده ای با ساخت سدّ که آب پشت آن تبخیر می شود و از بین می رود آب را به هدر می دهند و در آمریکا 20 سال است جلوی ساخت سدها را گرفته اند و در قدیم، انتقال و حفظ آب با قنات اتفاق می افتاد که در این طرح حتی یک لیتر آب هم تبخیر نمی شد.

حجت الاسلام کشوری تصریح کرد: در یک دهه آینده ایران زیر زباله های تولید شده در کشور دفن خواهد شد و مسئله بازیافت زباله و تفکیک از مبداء هم یک افسانه است و معاون سازمان ملل یک گزارشی منتشر کرده و در آن بیان شده است که حدود 7 درصد پلاستیک زباله در دنیا بازیافت می شود و حدود 90 درصد وارد چرخه طبیعت می شود و هیچ وقت هم جذب طبیعت نمی شود.

وی گفت: 70 درصد زباله ها مربوط به زباله تر است و اگر منازل دارای حیاط باشند این تعداد زباله ها صرف غذای حیوانات می شوند و یا در بخشی از آن حیاط دفن و تبدیل به کود می شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی اولویت دیگر تمدنی را کتب درسی عنوان کرد و افزود: باید به سمت تغییر بنیادی در کتب درسی پیش برویم، براساس طبقه بندی بیکینی از علم، علوم به سه دسته علوم پایه، تجربی و انسانی تقسیم می شود و همین ها را به فرزندان ما تدریس می کنند و این طبقه بندی اشکالات فراوانی دارد که اولین اشکال آن این است که این نوع تدریس فرزندان ما را آماده تشکیل خانواده و حضور در اجتماع نمی کند.

وی گفت: بین 12 تا 16 هزار ساعت وقت فرزندان ما برای درس خواندن می گذرد اما با این حال نسل جدید آماده زندگی و اجتماع نیستند و شاهد آن افزایش آمار طلاق است و لذا نیازمند این هسستیم که کتب درسی را تقویت کنیم.

حجت الاسلام کشوری تصریح کرد: در وزارت بهداشت ما هم در مسئله مقابله با بیماری ها با فقر دانشی مواجه هستیم و افراد علی رغم دلسوزی که دارند سواد لازم برای مقابله و پیشگیری با بیماری ها را ندارد


 


 

 

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 72
بازدید امروز : 760
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33162
بازدید سالانه : 232986
کل بازدید ها : 285702
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03