en tr
جمعه,10 آذر 1402 14:18
کد خبر : 411 بازدید : 40 تاریخ : 11:44 1402/08/10
خدای متعال هر چیزی که برای رشد بشر لازم بود را در قرآن کریم بیان کرده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

خدای متعال هر چیزی که برای رشد بشر لازم بود را در قرآن کریم بیان کرده است
حجت الاسلام امامی گفت: خدای متعال هر چیزی که برای رشد بشر لازم بود در قرآن بیان کرده است و در این 1400 سال هیچ کس بجز معصومین نتوانسته ادعا کند که همه قرآن را متوجه شده است و لذا هر کس به اندازه ظرف وجودی اش از این دریای بیکران توانسته است بهره مند شود و این که خدای متعال همه ما را به قرآن خواندن، تدبر و عمل کردن بدان سفارش کرده نشان می دهد که این کتاب الهی محدود به تعداد و افراد خاص نیست.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست والدین حافظان قرآن که در سالن جلسات تبلیغات اسلامی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: معجزات همه انبیای الهی زمان مند بودند، الا قرآن معجزه نبی مکرم اسلام که محدود به زمان و مکان خاصی نمی شود و تا روز قیامت در نزد بشریت است.

وی افزود: خدای متعال هر چیزی که برای رشد بشر لازم بود در قرآن بیان کرده است و در این 1400 سال هیچ کس بجز معصومین نتوانسته ادعا کند که همه قرآن را متوجه شده است و لذا هر کس به اندازه ظرف وجودی اش از این دریای بیکران توانسته است بهره مند شود و این که خدای متعال همه ما را به قرآن خواندن، تدبر و عمل کردن بدان سفارش کرده نشان می دهد که این کتاب الهی محدود به تعداد و افراد خاص نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: در روایات از قرآن کریم به " مَأْدُبَة اللَّه " یاد شده است و ما در این سفره فقط با آن چیزی که می شناسیم مأنوس می شویم و آن چه را که نمی شناسیم، شاید با آن انس نگرفته باشیم  فلذا مبانی تربیتی و انسان شناسی قرآن در نوع خود بی نظیر است .

وی ادامه داد: قرآن از اسرار هستی پرده برداری کرده و چگونه رسیدن انسان فرشی به عرش را ترسیم کرده است و لذا قرآن کتاب بی نظیر است و به همین دلیل هم هست که روایات این همه به قرائت قرآن، حفظ آیات آن سفارش کرده است و در روایات بیان شده که حافظ قرآن کم مانده پیامبر شود.

حجت الاسلام امامی اضافه کرد: قرآن کریم تجلی خدای متعال است و این کتاب الهی نور پرقدرتی است که به انسان هایی که وجودشان همچون کشتی های شکسته در دریا هستند، راه نحات را نشان می دهد و اهالی قرآن هم هم اینگونه هستند به آیات الهی الهی تبدیل می شوند و هیچ لذتی بالاتر از این نیست که خدای متعال در وجود انسان با او صحبت کند و فکر و ذکرش با آیات الهی متنعم شود.

وی تصریح کرد: حفظ قرآن کریم و انس با آیات الهی یک توفیق الهی است و اگر قرار بود وجود مبارک نبی اکرم به نسخه ای مکتوب تبدیل شود، قطعا آن نسخه مکتوب قرآن کریم بود علی هذا اگر قرآن قرار بود به انسان تبدیل شود قطعا در شکل نبی اکرم و امام علی علیهماالسلام تجلی پیدا می کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: کسی که اهل قرآن است با یک تیر چندین نشان می زند و هم تبلور الهی در وجود خود است و هم می تواند زیبایی های قرآن را در ذات خود منعکس کند و اهل قرآن اهل آرامش هستند و آرامش، امروز گمشده بشر است و انسان برای رسیدن به این آرامش مسافرت ها می کند اما بازهم بدان دست نمی یابد و چه بسا ممکن بعد از سفرها آرامش های قبلی اش هم با مقایسه زندگی خود با دیگران از دست برود.

وی تصریح کرد:  همان گونه که خدای متعال حی لایموت است، حرفش وکلامش هم این گونه است و عده ای با به آتش کشیدن قرآن نمی توانند نور قرآن را خاموش کنند و قرآن نه تنها خود زنده است، بلکه زنده کننده نیز هست و در تاریخ انسان هایی که به دست قرآن زنده شده اند، بسیار هستند که گمشده های خود را در قرآن پیدا کردند.

حجت الاسلام امامی گفت: امام علی علیه السلام می فرمایند: إِنَّ اللَّهَ سُبْحَانَهُ لَمْ يَعِظْ أَحَداً بِمِثْلِ هَذَا الْقُرْآنِ، فَإِنَّهُ حَبْلُ اللَّهِ الْمَتِين وَ سَبَبُهُ الْأَمِينُ، وَ فِيهِ رَبِيعُ الْقَلْبِ وَ يَنَابِيعُ الْعِلْمِ ، خداى تعالى، هيچكس را پندى نداده همانند اين قرآن. قرآن ريسمان محكم خداست و وسيله اى است از سوى او عارى از هر خطا، ، بهار دلها و سرچشمه دانش است و هر کسی دستش در دست اهل بیت و قرآن باشد اهل نجات خواهد بود و انسان را نجات می دهد.

 

پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 37
بازدید امروز : 429
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19559
بازدید سالانه : 131630
کل بازدید ها : 131630
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09