en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:55
کد خبر : 420 بازدید : 139 تاریخ : 22:31 1402/09/05
عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است
حجت الاسلام امامی گفت: : پایه لطافت زنانه عقلانیت، معنویت و عدالت ورزی است و در جامعه ای که زنان را از این ها جدا کنند، خشونت علیه زنان و آزادی های دروغین جایگزین آن می شود و امروز غرب که خود را مهد آزادی می داند جزو کشورهای ناامن برای زنان است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه که در خیابان امام این شهر برگزار شد، اظهار داشت: ایام فاطمیه فرصتی برای مرور راهبردهای شیعه است و حضرت زهرا (س) تندیس انسان کامل در قامت زن در قله همسر بودن ومادر بودن ایستاده است و در وجود ایشان، عقلانیت، عدالت و معنویت در اوج قرار دارد.

وی با بیان این که دین اسلام مبتی بر عقلانیت است، افزود: حضرت زهرا (س) در گفتار، استدلال، برخورد و ... عقل مجسم است و چون خود عقیله عالم است، توانست عقیلة العرب به دنیا بیاورد و تربیت کند و در خطبه ها و سخنان و نحوه تعامل حضرت زهرا (س) در منزل و دیگران، ویژگی های عاقل بودن و در اوج بودن روشن و هویداست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: یک بُعد اسلام عدالت ورزی است و تنها فهمیدن و تشخیص دادن یک موضوع کافی نیست بلکه باید بین حق و باطل را تبیین کرد، وارد میدانه شده و میدان داری کرد، حق را مورد حمایت قرار داده و در برابر ظلم و طاغوت ایستاد و با آن به مبارزه برخواست که حضرت زهرا (س) این بعد از اسلام را به ما یاد دادند.

وی اضافه کرد: هر کجا که لازم بود حضرت زهرا (س) برای احقاق حق وارد میدان شد، هم تبیین کرد و هم از مظلوم و حق پشتیبانی کرد و حرکتی را انجام داد که تا قیامت زنده ماند  و این حرکت همان امتزاج عقلانیت، عدالت و معنویت است.

حجت الاسلام امامی گفت: حضرت زهرا (س) در  18 سالگی به درجه ای رسیدند که پیامبر اکرم در 63 سالگی بدان دست یافتند
و وقتی امام علی (ع) می خواهند ایشان را معرفی کنند می فرمایند؛ " نِعْمَ الْعَوْنُ عَلَى طَاعَةِ اللَّهِ ، او بهترین یاور برای اطاعت از خداوند است، و حضرت زهرا (س) حضرت علی (ع) را برای حرکت به سمت الله یاری می کند.

وی افزود: حضرت زهرا (س) کسی است که وقتی می بیند ولی الهی در میدان تنها مانده است، وارد میدان شده، تبیین می کند، دست به افشاگری می زند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان داشت: بخشی از جلوه معنویت انسان رفتار او با دیگران است و بخشی هم در ارتباط انسان با معبود خویش خود را نشان می دهد و حضرت زهرا (س) در هر دو بُعد الگوی بشریت است و کسی که طعم معنویت را بچشد وقتی می بیند حق پایمال می شود، ساکت نمی نشیند و حضرت زهرا (س) چنین بود و از وجود چنین مادری حضرت سیدالشهدا (ع) متولد می شود که برای رهایی بشر از قید جهالت و ضلالت جان خود و عزیزانش را فدا می کند تا دین را حفظ کرده و مردم را نجات دهد.

وی ادامه داد: اگر ارتباط انسان از درون با خداوند محکم نباشد نمی تواند در بیرون خادم خوبی برای مردم باشد و این اسرار انسانیت است که اهل بیت برای ما یاد داده اند.

حجت الاسلام امامی در ادامه گفت: اگر در جامعه ای معنویت و لطافت زنانه تقلیل یابد و تحریف شود، خشونت در آن پدیدار می شود و در دامن چنین زنانی داعش و صهیونیزم تربیت می یابند که به قتل عام کودکان افتخار می کنند.

وی افزود: اسلام حضرت زهرا (س) را در قامت زن الگوی بشریت معرفی کند، که پیامبر اکرم (ص) در شأنشان می فرمایند؛ هِیَ روُحِی التی بَیْنَ جَنْبَیّ حضرت زهرا (س) جان و روح من است. پیامبر مثل ما نیست که بخواهد بزرگ نمایی کند بلکه سخن ایشان حقیقت محض است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: اگر فراموش کردیم که زن ستون خانواده است و چانچه خودش را تربیت کند جامعه تربیت می شود، نتیجه می شود همان شعار " زن، زندگی، آزادی" که گفتند؛ زنان هر اندازه لخت شوند دارای ارزش بیشتری هستند و این همان نسخه غربی است که هویت زن را آتش زد، نسخه لیبرال سرمایه داری است که زن را تبدیل به کالا کرد و از آن هم پول در می آورد.

وی ادامه داد:  پایه لطافت زنانه عقلانیت، معنویت و عدالت ورزی است و در جامعه ای که زنان را از این ها جدا کنند، خشونت علیه زنان و آزادی های دروغین جایگزین آن می شود و امروز غرب که خود را مهد آزادی می داند جزو کشورهای ناامن برای زنان است.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) پیامبر و منادی آزادی واقعی است که می تواند آزادی را معنا کند، و با اندک سن خود توانست برای تمام بشریت الگو باشد، به انسان نشان بدهد به خداوند متصل شود و ما باید در برابر چنین شخصیت هایی سر تعظیم فرود بیاوریم.

وی تاکید کرد:  هیچ مکتبی شخصیتی همچون حضرت زهرا (س) ندارد و خداوند بر عالم خلقت منت نهاد که حضرت را بدان هدیه داد و حضرت زهرا (س) شأن پیامبری دارد و ما به این مسئله افتخار می کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت:  امروز بشر از درک شخصیت واقعی حضرت زهرا (س) عاجز است و روز محشر قطره ای از عیار شخصیت واقعی حضرت را خداوند به مردم نشان خواهد داد.

وی بیان داشت: شناخت شخصیت حضرت زهرا (س) و خاندان نبوت موجب رشد بشر می شود و دنیای امروز به این راهبرد و گفتمان نیاز دارد و اهل بیت تا قیامت مسیر را به انسان نشان می دهند و امام زمان (عج) که عدالت عالم به دست ایشان محقق می شود، حضرت زهرا (س) را الگوی خود معرفی می کند می خواهد به دنیا بفهماند؛ من عدالت را از مادرم یاد گرفته ام.

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: دشمن چون می داند اگر زن اهل معنویت باشد می تواند جامعه را تربیت کند به زنان حمله کرده است و می خواهد ستون ها را از بین ببرد.

وی ادامه داد:  زنی که منزلت خود را بشناسد از خود مراقبت خواهد کرد و نباید عده ای به زنان به چشم تحقیر نگاه کنند و در خانه ای که جایگاه زن و مادر از بین برود، جامعه متزلزل می شود، اگر زن در منزل و خانواده محبت نبیند با محبت های شیطانی وسوسه می شود.

 

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 92
بازدید امروز : 840
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33242
بازدید سالانه : 233066
کل بازدید ها : 285782
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03