en tr
جمعه,1 تیر 1403 15:13
کد خبر : 421 بازدید : 145 تاریخ : 11:17 1402/09/08
هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد
حجت الاسلام امام اضافه کرد: اگر امام حسین (ع) که مظهر ذکر است و عالم را از غفلت نجات می دهد باید هیئت هم مظهر چنین امری باشد و اگر حضرت از خوردن آب ظاهری خودداری کرد تا بتواند آب حقیقی اخلاص و معنویت را به مردم برساند و آن ها را سیراب و احیا کند و هیئت هم باید امروز مظهر و سنبل حیات باشد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی در مراسم تودیع ومعارفه مسئول بنیاد دعبل آذربایجان غربی که در سالن جلسات حوزه هنری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: رهبر انقلاب از هیئت به عنوان کانون جهاد تبیین یاد می کنند و اهل بیت علمدار این عرصه بودند و با کلام و رفتار و سیره شان حتی با سکوت خود توانستند تبیین انجام دهند.

وی ادامه داد: اساس مکتب تشییع بر تبیین است و امروز که در عصر استعمار فرانو که ذهن های انسان را با اطلاعات درست و غلط مسخ می کنند،  تشخیص درست از نادرست مشکل می شود، غالبا ذهن انسان در تسخیر رسانه ها است، ذهن انسان تمییز حق و باطل را از دست می دهد و در استعمار فرانوین قبل از این که سوال بپرسی سوال های تحریف شده را آماده کردند تا انسان را قبل از رسیدن به جواب حقیقی، به جواب هدایت شده برسانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در مسئله اخیر غزه دیدید؛ هر کسی می خواست در مورد مظاومیت مردم فلسطین در شبکه های اجتماعی  مطلبی را بارگذاری کند آن مطلب را حذف می کردند و در صورت تکرار مکرر صفحه اش با محدودیت و یا با حذف مواجه می شد.

وی افزود:  تشکیلاتی که اهل بیت به نام هیئت راه اندازی کردند؛  در دنیای امروز می توانند نقش تاثیر گذار داشته باشد؛ در حمله داعش به سوریه و عراق که با رسانه خود می توانست در دنیا تاثیر بگذارد، سایت هیئت دانشگاه امام صادق (ع) را که علیه داعش مداحی  کرده بودند، مورد حمله سایبری گروه های تروریسی خود قرار داد و این نشان از جرکت درست آن هیئت بود.

حجت الاسلام امام اضافه کرد: اگر امام حسین (ع) که مظهر ذکر است و عالم را از غفلت نجات می دهد باید هیئت هم مظهر چنین امری باشد و اگر حضرت از خوردن آب ظاهری خودداری کرد تا بتواند آب حقیقی اخلاص و معنویت را به مردم برساند و آن ها را سیراب و احیا کند و هیئت هم باید امروز مظهر و سنبل حیات باشد.

وی گفت: سیدالشهدا علیه السلام مظهر بیعت با خدای متعال است که همه هستی خود را برای ادای تکلیف فدا کرد هیئت هم باید امروز مظهر فداکاری باشد چرا که ما ادعای این  را داریم که می خواهیم در مسیر اهل بیت قدم برداریم و البته امام حسین (ع) است که ما را احیا می کند و ما حق نداریم برای خودمان بخاطر هیئتی بودن حقی قائل بشویم، البته اهل بیت اهل کرم هستند و در جای خود لطف و عنایت به بشریت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ادامه تصریج کرد: دعبل از شعرای اهل بیت در عرصه تبیین بود و از جمله کسانی بود که حکم قتلش توسط حکومت امضا شده بود و لذا همیشه می‌گفت که پنجاه سال است چوبه دار خود را همراه می‌برم. بخاطر این که ولی زمان، امام معصوم را و همچنین طاغوت زمان را می شناسد وبه این شناخت اکتفا نمی کند،  میدان داری می کند و شعرش فقط وصف نیست بلکه اصل  را که حقانیت اهل بیت و ابطال باطل بود را مطرح کرد و همین امر طاغوت را عصبانی می کرد.

در این‌مراسم رضا جاوید کیا به عنوان نماینده جدید بنیاد دعبل خزایی دراستان معارفه شد.
 

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 57
بازدید امروز : 868
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33270
بازدید سالانه : 233094
کل بازدید ها : 285810
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03