en tr
شنبه,30 تیر 1403 01:07
کد خبر : 461 بازدید : 64 تاریخ : 19:38 1403/02/24
نشست تقریبی علمای شیعه  و اهل سنت چالدران + تصاویر

نشست تقریبی علمای شیعه و اهل سنت چالدران + تصاویر
حجت الاسلام محمدزاده گفت: اتحاد و انسجام بزرگترین نعمت الهی در بین مردم و مذاهب اسلامی است و با تحکیم اتحاد و انسجام شکر این نعمت بزرگ را باید به جا بیاوریم و علمای مذاهب در تقویت بنیه های تقویتی نقش بسزایی دارند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام سیفعلی محمدزاده امروز در همایش تقریب بین علمای شیعه و سنی شهرستان چالدران که به مناسبت دهه کرامت در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، اظهار داشت: مناسبت های مذهبی فرصتی برای گردهمایی شیعه و اهل سنت و طرح مسائل اشتراکی و تقویت بنیه های وحدت بین اقوام و مذاهب است.

وی اضافه کرد:   اتحاد و انسجام بزرگترین نعمت الهی در بین مردم و مذاهب اسلامی است و با تحکیم اتحاد و انسجام شکر این نعمت بزرگ را باید به جا بیاوریم و علمای مذاهب در تقویت بنیه های تقویتی نقش بسزایی دارند.

امام جمعه شهرستان چالدران گفت:  دشمن برای تجزیه ایران اسلامی نقشه کشیده بود و نقشه ها میکشد و آنچه باعث حفظ نظام و کشور شده است اتحاد و انسجام بین مذاهب و قومیت هاست لذا باید این اتحاد را حفظ کرد و از اهانت به همدیگر بپرهیزیم که سم مهلکی برای از بین بردن اتحاد است و اگر کسی اتحاد را حفظ نکند و ایجاد تفرقه کند بدانید در جبهه دشمن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همه انبیای الهی و ائمه معصومین امت ها و ملت ها را به وحدت و پرسش خدای یگانه و دوری از تفرقه و عدم تعظیم در برابر بت ها و غیر خدا دعوت کرده اند و ان چه که دشمنان امروز به دنبال آن هستند، برده داری امت ها و ملت ها و استثمار آن هاست که با فطرت بشری در تضاد و تناقض می باشد و لذا علما در این خصوص و تبیین نقشه های شوم دشمنان نفش اساسی دارند.

انتهای خبر./

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 48
بازدید امروز : 80
بازدید دیروز : 956
بازدید ماه جاری : 30494
بازدید سالانه : 250378
کل بازدید ها : 314777
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03