en tr
جمعه,1 تیر 1403 15:09
کد خبر : 209 بازدید : 307 تاریخ : 03:16 1401/11/18
روایت درست از فعالیت گروه های جهادی در زلزله خوی لازم و ضروی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

روایت درست از فعالیت گروه های جهادی در زلزله خوی لازم و ضروی است
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم رسانه ای کردن فعالیت های روحانیون و هیئات مذهبی در مناطق زلزله زده، گفت: امروز دشمنان همه تلاش خود را به کار می گیرند تا نگذارند فعالیت های مردمی و جهادی طلاب و روحانیون در رسانه ها منعکس شود و تلاششان این است که فقط نقاط ضعف و کمبودها را به سمع و نظر مردم برسانند تا خواست خودشان تامین شود و در مقابل آن ها باید روایت درست و واقعی میدان به مردم بیان شود.

به گزارش واحد رسانه تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام ناصر اکبرزاده در جلسه هماهنگی گروه های جهادی طلاب برای امدادرسانی به زلزله زده ها که در حسینیه مدرسه علمیه امام خمینی (ره) خوی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به لزوم حضور روحانیون در کنار مردم جهت امداد رسانی و بالا نگه داشتن روحیه مردم، گروه های جهادی طلاب در کمپ های اسکان حضور دارند.

وی اضافه کرد: تلاش داریم در همه کمپ هایی که دایر شده است، ایستگاه های صلواتی راه اندازی کنیم که هم به زلزله زده ها خدماتی غذایی ارائه شود و هم از این فرصت ها برای تقویت روحیه مردم استفاده کنیم و در همه این ایستگاه ها طلاب حضور مستمر خواهد داشت.

معاون تهذیب حوز علمیه آذربایجان غربی گفت: کمپ هایی که راه اندازی شده است نیاز به سرویس بهداشتی، حمام و نماز خانه دارند و لذا یکی از مواردی که باید از مسئولین و نیروی مردمی در کنار اعطای چادر و لوازم گرمایشی، مطالبه کنیم، حل این مشکلات اساسی است.

وی عنوان داشت: چادرهای فرهنگی و موکب هایی در کمپ ها و محل اسکان زلزله زده ها ایجاد می شود که در موقع اذان، نماز اقامه شود و در موارد دیگر نیز به بررسی مشکلات و مسائل مربوط به زلزله زده ها و مشاوره و مشورت اختصاص داده شود و با هماهنگی که با برخی مساجد هیئات ها صورت گرفته است، تا حد توان به طبخ غذای گرم اقدام خواهیم کرد که در این مورد نیازمند همراهی و همکاری جدی نهادها و گروه های مردمی هستیم.

حجت الاسلام اکبرزاده با بیان این که برگزاری کلاس های شادی و روحیه بخش برای نوجوانان و نونهالان یکی از اساسی ترین نیازهاست، گفت: با توجه به پس لرزه های متعددی که در خوی اتفاق افتاده و کودکان و نوجوانان از این مسئله آسیب روحی جدی دیده اند و لذا باید طلاب متخصص در امور تربیتی کودکان به میان آن ها بروند و برایشان برنامه مفرح و امید آفرین اجرا کنند و در صورت نیاز بیشتر می توان از روحانیون ارومیه هم استفاده کرد.

در ادامه این جلسه هم حجت الاسلام منصور امامی با اعلام این که تبلیغات اسلامی آماده همه نوع همکاری با طلاب و روحانیون حاضر در مناطق زلزله زده است، گفت: می توانیم از روحانیونی که در حوزه کودک و نوجوانان فعالیت دارند به مناطق زلزله زده جهت اجرای برنامه های شاد و مفرح اعزام کنیم.

وی افزود: همه امکانات رسانه ای، تبلیغی، سخت افزاری و نرم افزاری تبلیغات اسلامی برای کمک به زلزله زده ها بسیج شده است و هماهنگی که با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور داشتیم آمادگی کامل را اعلام کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم رسانه ای کردن فعالیت های روحانیون و هیئات مذهبی در مناطق زلزله زده تصریح کرد: امروز دشمنان همه تلاش خود را به کار می گیرند تا نگذارند فعالیت های مردمی و جهادی طلاب و روحانیون در رسانه ها منعکس شود و تلاششان این است که فقط نقاط ضعف و کمبودها را به سمع و نظر مردم برسانند تا خواست خودشان تامین شود و در مقابل آن ها باید روایت درست و واقعی میدان به مردم بیان شود.

دسته بندی ها
استانی خوی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 70
بازدید امروز : 861
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33263
بازدید سالانه : 233087
کل بازدید ها : 285803
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03