en tr
جمعه,10 آذر 1402 13:55
کد خبر : 223 بازدید : 176 تاریخ : 11:44 1401/11/27
راه های همکاری فعالین فرهنگی و طلاب با آموزش و پرورش بررسی شد

راه های همکاری فعالین فرهنگی و طلاب با آموزش و پرورش بررسی شد
تبلیغات اسلامی/ با حضور مدیران کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پروش آذربایجان غربی، معاون برنامه برنامه ریزی فرمانداری، مدیر مدرسه علمیه ریحانة الرسول ارومیه و جمعی از فعالین فرهنگی راه های همکاری و همراهی با آموزش و پروش آذربایجان غربی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی جلسه هیئت اندیشه ورز فاطمی با حضور مدیران کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش آذربایجان غربی با هدف بررسی همکاری های فعالین فرهنگی و طلاب با آموزش و پرورش و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه در سالن جلسات تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام منصور امامی با تقدیر از اقدامات مدیرکل آموزش و پرورش استان ، گفت: باید راهکارهای ارائه شده در جهت تقویت بنیه های اعتقادی و انقلابی دانش آموزان باشد.

وی افزود: از جمله طرح هایی که می تواند در پیشبرد اهداف انقلابی آموزش و پرورش مؤثر باشد، طرح های ولایت دانش آموزی، ضیافت اندیشه اساتید و معلمین آموزش و پرورش است و ما نیز در این زمینه آماده همکاری با تمام وجود هستیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: هیئات دانش آموزی باید در مدارس فعال باشد و ما در این زمینه تمام امکانات را بسیج می کنیم.

وی افزود: گفتمان های دانش آموزی که در گذشته با محوریت تبلیغات اسلامی برگزار می شود بسیار موثر بود و متاسفانه اکنون کم رنگ شده است و باید چنین حرکاتی در آموزش و پرورش تقویت شود و می توان طرح های صالحین را که در پایگاه ها برگزار می شود، با روش های برنامه ریزی شده در آموزش و پرورش نیز اجرا کرد.

حجت الاسلام امامی در پایان گفت: باید تربیت دانش آموزان به سمت حل مسئله محور پیش برود و آن ها صرفا مطالب را حفظ نکنند بلکه لازم است به سمت تقویت مبانی فکری و اعتقادی دانش آموزان حرکت کنیم، به گونه ای که در اذهان آنها سوالات متعددی که ایجاد می شود، خودشان قادر باشند به آن ها جواب بدهند و حل مسئله ها را یاد بگیرند.

در ادامه این جلسه پروین جهانی نیز با بیان این که یکی از اهداف تشکیل هیئت اندیشه ورز فاطمی مطالبه گری است، گفت: بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، در همه زمنیه ها انتظارات بالا رفت و در آموزش و پرورش نیز که پایه تربیت دینی و انقلابی دانش اموزان در آن جا شکل می گیرد، انتظار این است که ملاک انتخاب مدیران بر اساس تعهد، تخصص و انقلابی گری باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در دولت گذشته به مسئله فرهنگ اهمیتی داده نشده و به طبع آن آموزش و پروش نیز رها شد و متاسفانه بودند برخی نفوذی هایی که از آموزش و پرورش برای مقاصد غیر دینی و انقلابی استفاده می کردند و باید چنین مدیران از بدنه این نهاد مقدس پاک شوند.

 مدیر مدرسه علمیه ریحانة الرسول ارومیه با بیان این که استفاده از مدیران انقلابی، جهادی و متدین موجب تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی خواهد شد، گفت: مدیران در مدارس آموزش و پرورش نقش جهت دهی را دارند و باید ضمن انتخاب مدیران از بین افراد صالح، کاردان و متدین، دوره های لازم برای تقویت آن ها و پاسخ به شبهات ذهنی مدیران برگزار شود.

وی در ادامه افزود: دانشگاه فرهنگیان یک فرصت است و نباید از فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه غفلت کرد، عموما جوانانی که به این دانشگاه وارد می شوند افراد مومن و نخبه هستند و اگر درست تغذیه فکری نشوند و فعالیت فرهنگی در مورد آن ها صورت نگیرد می توانند از مسیر خارج شوند.

جهانی در پایان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای خوابگاه های دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گفت: جای خالی فعالیت های فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی فرهنگیان خالی است و باید در این زمینه از طلاب استفاده شود.

علی مطهری نیز در این جلسه با تقدیر از بانیان برگزاری این جلسه گفت: آموزش و پرورش از فکر و طرح های نو و انقلابی دلسوزان نظام استقبال می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: همه تلاش مجموعه آموزش و پرورش ارتقای فرهنگ دینی و انقلابی دانش آموزان می باشد.

در ادامه این جلسه فعالین فرهنگی و حاضرین در جلسه نکته نظرات خود را در بهبود فعالیت های آموزش و پرورش بیان کردند.
دسته بندی ها
ارومیه
پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 60
بازدید امروز : 400
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19530
بازدید سالانه : 131601
کل بازدید ها : 131601
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09