en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:00
کد خبر : 268 بازدید : 233 تاریخ : 11:21 1402/01/26
وحدت رمز گسترش اسلام بود

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ:

وحدت رمز گسترش اسلام بود
امام جمعه اهل سنت شاهین دژ به عوامل گسترش اسلام در دنیا اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) بعد از بعثت خود از جزیرة العرب خارج نشد اما رسالتشان فراگیر شد و دنیا را فراگرفت و یکی از مهم ترین عامل گسترش اسلام ایجاد وحدت در بین همه امت ها، ادیان و قبائل و طوائف بود و حضرت بعد از وارد شدن به مدینه به خونریزی ها، برادرکشی ها و اختلاف طوائف در مدینه پایان داد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، ماموستا خالد رسول زاده شامگاه جمعه در مراسم افطاری وحدت و مقاومت که در مسجد امام جعفر صادق (ع) شهرستان شاهین دژ برگزار شد، اظهار داشت: همان گونه که روزه برای مسلمانان واجب شده برای امت های قبلی نیز واجب بوده است اما ثواب و اجر و پاداش روزه امت محمد رسول الله بالاتر از دیگر امت هاست به دلیل این که این روزه گرفتن مسلمین در ماهی اتفاق می افتد که قرآن در آن نازل شده است.

وی افزود: روزه ماه رمضان به دلیل نزول قرآن دارای فضیلت است و بر اساس روایات اهل سنت شب قدر یکی از شب های دهه سوم ماه رمضان می باشد که خداوند ارزش این شب را بالاتر ازهزار ماه یعنی  83 سال عنوان کرده است.

امام جمعه اهل سنت شاهین دژدر ادامه به عوامل گسترش اسلام در دنیا اشاره کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) بعد از بعثت خود از جزیرة العرب خارج نشد اما رسالتشان فراگیر شد و دنیا را فراگرفت و یکی از مهم ترین عامل گسترش اسلام ایجاد وحدت در بین همه امت ها، ادیان و قبائل و طوائف بود و حضرت بعد از وارد شدن به مدینه به خونریزی ها، برادرکشی ها و اختلاف طوائف در مدینه پایان داد.

وی گفت: هجرت پیامبر از مکه به مدینه برای پایه ریزی حکومت اسلامی بود و لازمه  تشکیل حکومت اسلامی وحدت و همدلی بود و حضرت در بین یهودی ها، مسیحی ها، اعراب و مسلمانان همدلی و وحدت ایحاد کرد و اگر ما مطیع و فرمانبردار پیامبر باشیم باید در عمل با هم متحد باشیم و در کنار هم نشستن روحانیون خودش وحدت بخش است.

ماموستا رسول زاده خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی که دلسوز دین و مردم است برای ایجاد وحدت تلاش می کند و ما روحانیت شیعه و سنی بیش از گذشته به اخوت و برادری نیاز داریم و قرآن به عنوان یک فرهنگ غنی به ما راه را نشان می دهد و وحدت و اتحاد، ابهت و قدرت را به امت اسلامی برمی گرداند.

وی اضافه کرد: دشمنان اسلام با ایجاد اختلاف مذاهب و قبائل و اقوام این قدرت را از اسلام و مسلمین گرفته اند و لازمه تبعیت از نبی مکرم اسلام  وحدت و همدلی است و نباید اسلام را در شیعه و یا اهل سنت محدود کرد و این دو مذهب به منزله دوبال اسلام برای پیشرفت مسلمین هستند.

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ گفت: نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس توسط امام امت که تیزبینی و هوشمندانه ایشان را نشان می دهد موجب شد که همه امت اسلامی مشت های خود را علیه رژیم غاصب و غده سرطانی اسرائیل گره کنند و متاسفانه برخی حاکمان اسلامی با رژیم کودک کش اسرائیل دست دوستی می دهند.

وی عنوان داشت: نام گذاری آخرین روز جمعه ماه رمضان یک تاکتیک نیست بلکه اصول حرکت انقلاب اسلامی است و بیان امام در مورد قدس برگرفته از ادبیات دینی است و قرآن می فرماید؛ یهودیان از اسلام دست برنمی دارند تا این که شما از اسلام دست بردارید و متاسفانه عده ای در ممالک اسلامی مروج بدعت های یهودی شده اند و امروز ما طلاب و روحانیون شیعه و سنی وظیفه شرعی داریم که این وحدت و اتحاد را حفظ کرده و برای تعالی اسلام قدم برداریم .

 

پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 18
بازدید امروز : 21
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16939
بازدید سالانه : 191152
کل بازدید ها : 221704
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27