en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:27
کد خبر : 310 بازدید : 176 تاریخ : 15:09 1402/03/10
اولین قدم برای رسیدن به اهل بیت داشتن ایمان به خداوند است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

اولین قدم برای رسیدن به اهل بیت داشتن ایمان به خداوند است
حجت الاسلام امامی گفت: اولین قدم برای رستگاری داشتن ایمان؛ یعنی از بین رفتن ترس و خوف و ایجاد طمأنینه در قلب است و انسانی که معرفت در دل او راه یابد، طمأنینه در او ایجاد می شود و همین امر موجب دوری انسان از گناه می شود و منشأ بسیاری از گناهان امروز ترس و خوف می باشد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی شامگاه سه شنبه در مراسم جشن ولادت امام رضا (ع) که در مسجد چاوشان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: قبل از این که ما بخواهیم امام معصوم را بشناسیم آن ها ما را می شناسند و به ما محبت می ورزند و آن ها برای ما از خودمان مهربانتر و نزدیک تر هستند و این مسئله را هم روایات اهل بیت و هم  سیره آن ها ثابت می کند.

وی اضافه کرد: اهل بیت نسبت به ما، هزاران مرتبه از پدر و مادر مهربانتر هستند و فهم این مسئله موجب می شود انس ما با اهل بیت بیشتر شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد:  وقتی اهل بیت را زیارت می کنیم و از جمله کلماتی که بیان می کنیم این فقره است که ؛أَنْتَ يَا مَوْلايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الْكِرَامِ وَ مَأْمُورٌ بِالضِّيَافَةِ وَالْإِجَارَةِ فَأَضِفْنِي وَ أَجِرْنِي صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكَ وَ عَلَى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ، اى آقاى من در اين روز ميهمان و پناهنده شما هستم و تو ای مولاى من بزرگوارى و از فرزندان‌ بزرگواران هستید و از سوى خدا به پذيرايى و پناه‌دهى مأمورى، پس مرا پذيرا باش و پناه ده، درودهاى خدا بر تو و خاندان پاكيزه‌ات باد.

 

وی افزود: در این عصری که بلاها، گرفتاری ها و شیاطین  از هر سو انسان را احاطه کرده اند، انسان نیاز به پناهگاه دارد و اهل بیت بهترین پناه گاه هستند، خصوصا در این عصری که ابتلائات آخرالزمانی زیاد شده است و اگر شخصی به درستی به اهل بیت روی آورد نتیجه می گیرد، چرا که خداوند این خانواده را حصن حصین قرار داده است.

حجت الاسلام امامی گفت: این مجالس و مناسبت ها باید به معنویت و محبت و معرفت ما نسبت به اهل بیت اضافه کند و خداوند در آخرین آیه سوره مبارکه آل عمران با این جمله بیان می کند که  رسیدن به آرامش با ایمان میسر است؛ " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ" و اولین قدم برای رستگاری داشتن ایمان؛ یعنی از بین رفتن ترس و خوف و ایجاد طمأنینه در قلب است و انسانی که معرفت در دل او راه یابد، طمأنینه در او ایجاد می شود و همین امر موجب دوری انسان از گناه می شود و منشأ بسیاری از گناهان امروز ترس و خوف می باشد.

وی تصریح کرد: انسانی که ترسو نیست، دنبال حرام نمی رود، حرف حق را در جای خود بیان می کند، به رزاق بودن خداوند ایمان دارد و به دنبال گناه نمی رود و اگر خداوند را ولی و قیم و هادی بدانیم در بن بست ها دچار گناه نمی شویم و لذا برای وارد شدن به خیمه اهل بیت باید اهل ایمان باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: بزرگترین گمشده بشر امروز این است که با خداوند معامله نمی کند و خود را به پروردگار متعال نمی سپارد.

وی اضافه کرد: در عصری که از شمشیر مامون خون می چکید، امام رضا (ع) ذره ای از او نترسیدند، و در عصر ما امام خمینی (ره) با اتکای کامل به خداوند فرمود، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این خداوند است که محبت را در دل ها ایجاد می کند و این که عده ای خیال کنند با لفاظی ها و بازی ها می تواند در دل دیگران جا بازکند، اشتباه است.

حجت الاسلام امامی افزود: امروز بزرگترین حربه شیطان این است که ما را بترساند و و مقابله با آن اطمینان درونی است و این مسئله جز در دامن خداوند و تمسک به مجسمه های ایمان یعنی اهل بیت به دست نمی آید و قرآن به ما سفارش می کند اهل صبر باشید و امروز بسیاری از درگیری ها و تنش ها به دلیل این است که صبر کم شده است.

وی گفت: باید سیره عملی اهل بیت در جلوی چشم ما باشد و باید در مصیبت های فردی و اجتماعی صبر کنیم و قرآن می فرماید در مصیبت های اجتماعی باید همدیگر را کمک کنیم و قوت قلب هم باشیم.

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 80
بازدید امروز : 759
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33161
بازدید سالانه : 232985
کل بازدید ها : 285701
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03