en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:54
کد خبر : 311 بازدید : 165 تاریخ : 18:44 1402/03/10
مجلس در دفاع از حجاب و عفاف با هیچ کس تعارف ندارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

مجلس در دفاع از حجاب و عفاف با هیچ کس تعارف ندارد
حجت الاسلام اقا تهرانی در پاسخ به مسئله لایه عفاف و حجاب نیز گفت: حجاب یک امر واجب شرعی و سیاسی است و آن‌چه که از سوی قوه قضائیه به صورت لایحه نوشته شده است به مجلس آمده اما اعلام وصول نشده است و مجلس روی آن کار خواهد کرد و بعد اعلام نظر خواهد کرد و ما روی اصول انقلاب خواهیم ایستاد و از کسی هم هراسی نداریم.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام مجتبی آقا تهرانی امروز در جمع فعالین فرهنگی ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، به اولویت های کمسیون فرهنگی مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: اولین اولویت کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استمرار طرح هایی بود که افراد قبلا روی آن کار کرده‌اند و در مرحله بعدی شناخت افق رهبر انقلابی و جامعه عمل پوشاندن به بیانات معظم له است.

وی سومین اولویت کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی را مسئله جمعیت و افزایش نسل عنوان کرد و گفت: وضعیت جمعیت به سمت یک دره عمیق حرکت می کند و لذا تلاش داشتیم طرح هایی را تصویب کنیم که ازدواج جوانان را تسهیل کند و طرح هایی در جهت حمایت از خانواده های تصویب کردیم که رهبر انقلاب رضایت خودشان را از ان اعلام کردند.

رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تدوین برنامه‌هایی برای صدا و سیما، کتابخانه‌ها، فضای مجازی و باشگاه داری ورزشی را از دیگر اولویت ها و طرح های این کميسيون عنوان کرد و افزود:  تلاش مجلس و کمیسیون فرهنگی افزایش بودجه فرهنگی در کشور بود و بودجه کشور قبلا خیلی اندک یعنی دو درصد  بود و اکنون هم که به ۳ و نیم درصد رسیده بازهم خیلی ناچیز است و با توجه به این که انقلاب اسلامی بنیه فرهنگی دارد و مردم ایران سبقه فرهنگی دارند باید بودجه های فرهنگی بر اساس نیاز جامعه و مقابله با حملات دشمن تصویب شود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب از اول این مجلس آن را مجلس انقلابی عنوان کردند و در دیدار اخیر نیز این مواضع خودشان را تکرار کردند و نمایندگان در دیدار اخیر نیز اصلا چنین انتظاری نداشتند و مجلس و دولت همراهی و همکاری بهتری با هم دارند و البته اختلاف سلائق وجود  دارد که امری طبیعی است.

حجت الاسلام آقا تهرانی تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی با وزرای ارشاد، ورزش و گردشگری و صدا و سیما و بخش های حوزوی در ارتباط مستقیم است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های مجلس برای رونق بخشیدن به مساجد گفت: مسجد محل سیاست، دیانت، اندیشه و تفکر است و حدود ۴ قانون در مجلس های قبلی نوشته شده بود که هیچ کدام در تراز مسجد نبود و رهبر انقلاب هم آن‌ها را نپسندیدند و در این مجلس تلاش کردیم یک طرح درست و حسابی طراحی کنیم و البته کمیسیون فرهنگی در مجلس جایگاه آن‌چنانی نداشت و در این دوره مقداری بهبود یافته است و برخی مسئولین فرهنگی وقتی یک کاری را قبول ندارند امروز و فردا می ‌کنند و ابتر می ماند.

 رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از طرح هایی که در مجلس تصویب شد، حمایت از جمعیت بود که محکم روی آن ایستادیم و تصویب کردیم و رهبر انقلاب هم از آن در دیدار اخیرشان با نمایندگان مجلس از این طرح  تجلیل و تقدیر کردند.

وی به مسئله حجاب اشاره کرد و افزود: ۳۲ مجموعه و نهاد فرهنگی در خصوص حجاب مسئولیت ایجابی دارند اما هیچ کدام بجز وزارت کشور و نیروی انتظامی، به وظیفه خود عمل نکردند و نمی شود عده‌ای به وظیفه خود عمل نکنند و انتظار پیشرفت داشت.

حجت الاسلام آقاتهرانی تصریح کرد: در موارد زیادی قانون تصویب می شود اما برخی وزارت خانه ها و ادارات بدان عمل نمی کنند و زمین می‌ماند و حال آنکه برخی کشورها قوانین سختی دارند و در مرحله اول با متخلفین برخورد قاطع می کنند.

وی در پاسخ به مسئله لایه عفاف و حجاب نیز گفت: حجاب یک امر واجب شرعی و سیاسی است و آن‌چه که از سوی قوه قضائیه به صورت لایحه نوشته شده است به مجلس آمده اما اعلام وصول نشده است و مجلس روی آن کار خواهد کرد و بعد اعلام نظر خواهد کرد و ما روی اصول انقلاب خواهیم ایستاد و از کسی هم هراسی نداریم.

پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 65
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16983
بازدید سالانه : 191196
کل بازدید ها : 221748
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27