en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:15
کد خبر : 330 بازدید : 149 تاریخ : 10:58 1402/03/30
رصد مساجد و شناسایی مشکلات آن ها و یافتن راه حل برای آن از اولویت برنامه های تبلیغات اسلامی ارومیه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه:

رصد مساجد و شناسایی مشکلات آن ها و یافتن راه حل برای آن از اولویت برنامه های تبلیغات اسلامی ارومیه است
حجت الاسلام محمدی گفت: مساجدی که نیاز به روحانی و امام جماعت دارند شناسایی شده اند طلاب و روحانیون بدان ها اعزام می شوند و یکی از مهم ترین کارهای تبلیغات اسلامی ارومیه اعزام بی نظیر خواهران و برادران به مساجد و تبلیغ در ایام محرم و ماه رمضان است و در این راستا برای اولین بار است که در دو سال متوالی از ظرفیت حوزه علمیه خواهران در امر تبلیغ استفاده می شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام حسن محمد امروز در دیدارکارکنان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، مدیر اظهار داشت: با رویکرد جهادی به تبلیغات اسلامی ورود پیدا کرده ایم و تلاش های ما شب و روز ندارد و این فعالیت ها به صورت شبانه ریزی صورت می گیرد و رصد از مساجد و شناسایی مشکلات ویافتن راه حل ها برای آن یکی از مهم ترین برنامه های ما در تبلیغات اسلامی است که در نوع خود کم نظیر است.

وی افزود: مساجدی که نیاز به روحانی و امام جماعت دارند شناسایی شده اند طلاب و روحانیون بدان ها اعزام می شوند و یکی از مهم ترین کارهای تبلیغات اسلامی ارومیه اعزام بی نظیر خواهران و برادران به مساجد و تبلیغ در ایام محرم و ماه رمضان است و در این راستا برای اولین بار است که در دو سال متوالی از ظرفیت حوزه علمیه خواهران در امر تبلیغ استفاده می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب کارگاه های تحصصی تبلیغی بانوان طلبه در ارومیه راه اندازی شده  و در این راستا شش کانون تخصصی ایجاد شده است و  که عرصه های جوانی جمعیت، قرآن و خانواده، قرآن و کودک، ازدواج آسان و تبلیغ حجاب و عفاف فعالیت می کنند و این شبکه سازی در حوزه بانوان طلبه تاکنون اتفاق نیفتاده بود و در نوع خود کم نظیر است.

وی ادامه داد: برنامه های مختلفی با همکاری اهل سنت در مناسبت های  متعدد در ارومیه برگزار شده است و این نشانگر انس و الفت بیش از پیش برادران شیعه و سنی در ارومیه می باشد.

حجت الاسلام محمدی خاطر نشان کرد:  بازدید از هیئات مذهبی به صورت منظم صورت می گیرد و این برای مسئولین هیئات مذهبی دلگرم کننده است.

وی افزود: موسسات قرآنی ارومیه با وجود کمبود امکانات حقیقتا کار جهادی انجام می دهند و برخی از این موسسات بیش از 1000 دانش آموز را برای حفظ قرآن و آموزش مفاهیم و قرائت قرآنی آموزش می دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: در راستای تبلیغ عفاف و حجاب با رویکرد ایجاد انس و الفت در بین بانوان، گروه جهادی دختران انقلاب در ارومیه راه اندازی شده است که در نقاط مختلف شهر با ایجاد ایستگاه هایی به تبلیغ حجاب به بانوان می پردازند.

وی خاطرنشان کرد:  برای جشن ها و رویداد های ملی و مذهبی برنامه هایی با همکاری ادارت و سازمان های مختلف صورت می گیرد و برای غدیر برنامه ریزی های متعددی صورت گرفته است و ان شاالله امثال هم مثل سال گذشته شاهد برگزاری مراسمات پرشور دهه امامت و ولایت در ارومیه خواهیم بود.

 

دسته بندی ها
ارومیه
پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 24
بازدید امروز : 35
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16953
بازدید سالانه : 191166
کل بازدید ها : 221718
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27