en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:48
کد خبر : 360 بازدید : 188 تاریخ : 16:10 1402/05/26
وحدت سرلوحه برنامه های تبلیغات اسلامی است

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور:

وحدت سرلوحه برنامه های تبلیغات اسلامی است
حجت الاسلام عزت زمانی گفت: وحدت بین شیعه و سنی با تدابیر رهبری قوت گرفته است و در آذربایجان‌غربی وحدت بین شیعه و سنی بیش از جاهای دیگر است و باید مراقب باشیم که دشمنان از مسئله قومی و قبیله ای و فرقه ای برای ایجاد اختلاف استفاده نکنند که این امر آتش را به جان وحدت و امت اسلامی می اندازد و نقش روحانیون به عنوان مجاهدان این عرصه در نزدیکی دل‌ها و اراده‌ها غیر قابل کتمان است و تبلیغات اسلامی به خود می بالد که وحدت را سرلوحه کار خود قرار داده است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام رضا عزت‌زمانی امروز در جلسه هم اندیشی جمعی از روحانیون و نخبگان فرهنگی اهل سنت ارومیه که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: نشست ها و گفتگوها بین مذاهب و ادیان و اقوام موجب تعالی پرچم اسلام می شود و امروز به برکت انقلاب اسلامی و امام راحل اسلام پیشران ایجاد تمدن اصیل انسانی در عالم است و این مسیر با قوت پیش می رود و سرّ این عظمت وحدت و همدلی است که موجب پیش برد اهداف اسلامی می شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور افزود: وحدت بین شیعه و سنی با تدابیر رهبری قوت گرفته است و در آذربایجان‌غربی وحدت بین شیعه و سنی بیش از جاهای دیگر است و باید مراقب باشیم که دشمنان از مسئله قومی و قبیله ای و فرقه ای برای ایجاد اختلاف استفاده نکنند که این امر آتش را به جان وحدت و امت اسلامی می اندازد و نقش روحانیون به عنوان مجاهدان این عرصه در نزدیکی دل‌ها و اراده‌ها غیر قابل کتمان است و تبلیغات اسلامی به خود می بالد که وحدت را سرلوحه کار خود قرار داده است.

در ادامه این نشست حجت الاسلام سید محمد آزاد موسوی با تقدیر از حسن همکاری تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با مرکز بزرگ اسلامی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تبلیغ دین، گفت: باید مدیران تبلیغات اسلامی کشور در عرصه تبلیغ مسئله اقتضائات بومی را در نظر بگیرند که عدم آن موجب بروز اختلافات می شود و مخاطب، این برداشت را نداشته باشد که تعاملی بین دو مجموعه نیست و یا تناقضی بین آن‌ها وجود دارد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: برخی سنت ها در مناطق جا افتاده است که البته خلاف شریعت هم نیست و تغییر آن زمان بر است و عدم لحاظ شرائط بومی منطقه توسط مسئولین مرکز نشین موجب شخصیت سوزی‌ها می شود.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد نیز در ادامه این جلسه گفت: استان آذربایجان‌غربی به رنگین کمان اقوام و ادیان مشهور است و لذا لازم و ضروری که این مسئله در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از نظر اهل سنت زیارت ائمه معصومین، نبی مکرم و اولیای الهی هیچ مشکل و منعی ندارد و هر زمان هر مسلمانی می تواند برای زیارت حضرات معصومین برود، متاسفانه جریان سلفی با این مسئله مقابله می کنند و اهل سنت را هم تکفیر می کنند و حال این‌که اهل سنت مشکلی با زیارت ندارند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح کرد: موضوعات فرهنگی در آذربایجان‌غربی بسیار زیاد است و امروز با هجمه‌های متعدد الحاد، فمینیسم، روشنفکری غرب گرایی، روبرو هستیم و متاسفانه تبلیغات مختلفی هم می کنند و این انقلاب اسلامی نعمت عظیمی را در اختیار مردم و نخبگان گذاشته است باید در جهت تربیت درست انسان‌ها استفاده شود.

وی عنوان داشت: در مسایل فرهنگی کوتاهی در امر تربیت خود را در مدارس، دانشگاه ها و مساجد، در جامعه نشان می دهد و باید به این مقوله توجه جدی شود و رأس آن باید حوزه های علمیه مورد حمایت قرار گیرند.

ماموستا کلشی نژاد گفت: با این وضعیتی که در کشور، خصوصا استان در عرصه های فرهنگی وجود دارد، آینده نگران کننده ای را در پی خواهد داشت و لذا ضروری است مسئولین کشوری از مدیران فرهنگی  استان و روحانیت و طلاب حمایت کنند.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 40
بازدید امروز : 625
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33027
بازدید سالانه : 232851
کل بازدید ها : 285567
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03