en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:36
کد خبر : 362 بازدید : 184 تاریخ : 16:03 1402/05/31
پیاده روی شیفتگان اربعین در ارومیه برگزار می شود

پیاده روی شیفتگان اربعین در ارومیه برگزار می شود
حجت الاسلام محمدی گفت: سال گذشته پیاده روی جاماندگان اربعین برای نخستین بار در ارومیه با مشارکت مجموعه های مردمی و هیئات مذهبی ارومیه برگزار شد و امسال نیز این راهپیمایی و گردهمایی در قالب شیفتگان پیاده روی اربعین برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام حسن محمدی امروز در جلسه ستاد مردمی بزرگداشت مراسمات اربعین ارومیه که در سالن جلسات تبلیغات اسلامی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال ارومیه مثل سال گذشته محل عبور زوار اربعین اباعبدالله الحسین علیه السلام است که از مرز تمرچین به کربلای معلا و پیاده روی اربعین سفر خواهند کرد و لازم است هیئات مذهبی، حسینیه ها و مساجد شهر خود را برای استقبال با شکوه از زوّار اربعین امام حسین (ع) آماده کنند.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه با تاکید بر لزوم آذین بندی مناسب شهر برای اربعین گفت: باید در آستانه اربعین ضمن آذین بندی و سیاه پوش کردن ارومیه، شهر را برای استقبال از زائرین اربعین آماده کنیم و با نصب بنرهای مناسب در سطح شهر و ورودی و خروجی ارومیه فرهنگ علوی و فرهنگ شهر را به مسافرین معرفی کنیم.

وی تصریح کرد:  سال گذشته پیاده روی جاماندگان اربعین برای نخستین بار در ارومیه با مشارکت مجموعه های مردمی و هیئات مذهبی ارومیه برگزار شد و امسال نیز این راهپیمایی و گردهمایی در قالب شیفتگان پیاده روی اربعین برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام محمدی افزود: مراسم راهپیمایی اربعین از میدان شهدا بعد از مختصری عزاداری به سمت مزار شهدا برگزار خواهد شد و مراسم اختتامیه آن در کنار مزار شهدا همراه با سخنرانی برگزار می شود  و در طول مسیر نیز مواکب حسینی از جمله موکب خدمت رسانی اهل سنت، دختران انقلاب و هیئات مذهبی و ... برای خدمت به زوار دایر خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه تاکید کرد: پیاده روی شیفتگان پیاده روی اربعین امسال بعد از ظهر برگزار خواهد شد و قبل از ظهر نیز عزاداری خیابانی در خیابان امام خمینی (ره) برگزار می شود و ایستگاه ها نیز در همان خیابان دایر خواهد بود.

وی عنوان داشت: برای برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین در ارومیه با مجموعه های فرهنگی و دخیل در این راهپیمایی جلسات متعددی جهت هماهنگی برگزار شده است و پیش بینی می شود امسال پرشور تر از سال قبل برگزار شود.

حجت الاسلام محمدی گفت: شنبه پیش رو جلسه شئون فرهنگی برای هماهنگی های نهایی این مراسم در تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 51
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16969
بازدید سالانه : 191182
کل بازدید ها : 221734
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27