en tr
جمعه,1 تیر 1403 15:03
کد خبر : 384 بازدید : 138 تاریخ : 22:08 1402/07/10
لازمه محبت نبی مکرم اسلام عمل به منویات ایشان است

ماموستا اشکوتی :

لازمه محبت نبی مکرم اسلام عمل به منویات ایشان است
عضو هیات افتای شهرستان مهاباد خاطرنشان کرد: تبعیت از پیامبر با شعار محقق نمی شود و باید در مرحله این مسئله نشان داده شود و ایمان ما زمانی کامل خواهد شد که نبی اکرم را دوست داشته باشیم و از ایشان تبعیت کنیم و وقتتی می‌توانیم ادعای محبت نبی اکرم را داشته باشیم که به سنت آن عمل کنیم.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات تبلیغات آذربایجان‌غربی حجت الاسلام سعید باقری روز دوشنبه در همایش  طلایه داران و منادیان وحدت  که در سالن اجتماعات مرکز اسلامی اهل سنت مهاباد برگزار شد، اظهار داشت: هفته وحدت یادگار امام راحل است و امت اسلامی و ملت ایران با وجود همه دشمنی های استکابر جهانی با وحدت اسلامی،  از برکات و آثار هفته وحدت و این نشست های وحدت بخش بهره برده است.

وی افزود: با تلاش علما و روحانیون مذاهب و ادیان، همه اقوام و ادیان در کشور با اتحاد و همدلی زندگی می‌کنند و تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند.

مسئول مرکز جامعه اسلامی مهاباد تصریح کرد: شهرستان مهاباد بالای ۲۵۰ روحانی اهل سنت مشغول به تبلیغ هستند و در صحنه های مختلف نیز وفاداری خود را به نظام نشان داده‌اند و در پیوند بین مردم و نظام نقش اساسی داشتند.

وی عنوان داشت: در اغتشاشات سال گذشته روحانیت مهاباد با روشنگری و تبیین مقابل توطئه ها و هجمه های دشمنان ایستادند و مقاومت کردند.

 

در ادامه این جلسه حسن عباسی با بیان این‌که روحانیت شیعه و اهل سنت سرمایه بزرگ و مهم برای مردم و نظام اسلامی است، اظهار داشت: قرآن و پیامبر مهم‌ترین عامل وحدت امت اسلامی است و مسلمانان باید از این دو مسئله در جهت همدلی و وحدت استفاده کنند و بر اساس فرمایشات قرآن، مهم ترین رسالت نبی اکرم مودت و همدلی بین امت بود و بعد از نبی اکرم این مسئله توسط اصحاب رسول خدا ادامه پیدا کرد.

وی افزود: برقراری وحدت یکی از مهم‌ترین اهداف امام خمینی ( ره) بود و همین وحدت موجب پیروزی های انقلاب اسلامی شد و بعد از امام خمینی رحمه الله، رهبر انقلاب این راهبرد را ادامه دادند و هر کسی بخواهد ارزش های شیعه و یا اهل سنت را زیر سوال ببرد در جهت کمک به دشمن حرکت می کند.

فرماندار مهاباد گفت: بعد از پیروزی انقلاب دشمن لحظه ای ساکت نبوده و برنامه های خود را علیه انقلاب و مردم به کار گرفت و همه آن توطئه‌ها ناکام ماند و دشمن وحدت را که عامل پیروزی انقلاب بود، نشانه گرفته است و باید از این جهت مراقب باشیم.

وی تاکید کرد: امروز در انقلاب اسلامی در بخش های مختلفی خدمت انجام می شود و لازم است روحانیت شیعه و اهل سنت ضمن تبیین این مسئله مسئولین را در کمک و خدمت به مردم یاری کنند و اجازه ندهند دشمن با ایجاد ناهجناری‌ها اهدافش را پیش ببرد.

عباسی خاطرنشان کرد: هدف دشمن از بین بردن ارزش‌های اسلامی در جامعه اسلامی است و جامعه امروز اسلامی مدیون روشنگری و تبیین روحانیت است و باید روحانیت بیش از پیش جلوی نفوذ دشمن برای تاثیرگذاری فرهنگی را بگیرند.

وی گفت: باید مسئولین توجه بیشتری به روحانیت شهرستان ها بکنند و مشکلاتشان را حل کنند و امروز درآمد روحانیون بسیار اندک و محدود است و باید دغدغه روحانیت برطرف شود و باید شغل هایی که سنخیت با لباس روحانیت دارد به آن‌ها سپرده شود.

معاون فرماندار مهاباد بیان داشت: در دولت آقای رئیسی کمک به مساجد و فرهنگ جزو برنامه‌ها بوده است و باید مساجدی که دارای موقوفات فراوان هستند به دیگر مساجد هم کمک کنند.

لازمه ایمان به پیامبر محبت و تبعیت است.

 

ماموستا سعید اشکوتی نیز در ادامه این جلسه گفت: اگر به روش نبی مکرم اسلام عمل کنیم مشکلات جامعه حل خواهد شد و البته این مسئله باید از مرحله شعار خارج شده و در مرحله عمل اجرایی شود و در مدینه اوس و خزرج سال‌ها با هم درگیر جنگ بودند اما وقتی به منویات نبی اکرم عمل کردند مشکلاتشان حل شد.

وی افزود: خداوند متعال نبی مکرم اسلام را پیامبر رحمت معرفی می‌کند و رحمت با تفرقه سازگاری ندارد و یکی از مهم‌ترین دلیل وجود تفرقه در برخی ممالک اسلامی این است که ما به روش پیامبر عمل نکردم.

عضو هیات افتای شهرستان مهاباد خاطرنشان کرد: تبعیت از پیامبر با شعار محقق نمی شود و باید در مرحله این مسئله نشان داده شود و ایمان ما زمانی کامل خواهد شد که نبی اکرم را دوست داشته باشیم و از ایشان تبعیت کنیم و وقتتی می‌توانیم ادعای محبت نبی اکرم را داشته باشیم که به سنت آن عمل کنیم.

دسته بندی ها
اداره کل مهاباد
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 83
بازدید امروز : 853
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33255
بازدید سالانه : 233079
کل بازدید ها : 285795
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03