en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:41
کد خبر : 397 بازدید : 193 تاریخ : 12:15 1402/07/21
سند 2030 در سدد نابودی خانواده و فقر کردن مردم است/  در مجلس حدود 100 هزار قانون تصویب شده که فقط حدود 12 هزار آن فعال است

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی:

سند 2030 در سدد نابودی خانواده و فقر کردن مردم است/ در مجلس حدود 100 هزار قانون تصویب شده که فقط حدود 12 هزار آن فعال است
حجت الاسلام کشوری گفت: آیا لازم است مجلس شورای اسلامی برای همه امور قانون وضع کند یا فقط برای مسائل مادر قانون وضع کند و ما با کثرت قانون مواجه هستیم و بر اساس آمار از دوران مشروطه تاکنون حدود ۱۰۰ هزار قانون تصویب شده داریم و فقط حدود ۱۲ هزار آن فعال است و وقتی قانون زیاد شد آموزش مشکل خواهد بود و لذا راهکار آن تصویب قوانین مادر است

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام علی کشوری امروز در نشست تخصصی اولویت های تمدنی ۱۲ گانه که سالن شهید کوچری خوی برگزار شد، با بیان اینکه در هیچ سندی به اندازه سند ۲۰۳۰ با انبیا مخالفت نشده بود، گفت:  محور پنجم در سند ۲۰۳۰ خانواده است و البته در محور اول و دیگر محورها هم بدان پرداخته شده است و سازمان ملل تعریف خانواده را تغییر داده و در آن مرد به علاوه مرد و فرزند و زن بعلاوه زن و فرزند و ... هم خانواده است و این زمینه انحرافی است که انبیا با آن مبارزه کرده‌اند.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی تصریح کرد: ظاهر سند ۲۰۳۰ خیلی خوب است و می گوید باید تلاش کنیم گرسنگی ریشه کن شود و وقتی کتب سندی را مطالعه می‌کنیم متوجه می شویم که به سمت ترور بیولوژیک ملت ها حرکت می کند و در آن ترویج غذای تراریخته، عقیم سازی مردم مطرح می شود.

وی گفت: توسعه رمز ریال و پول‌های دیجیتال از دیگر رویکردهای سند ۲۰۳۰ است که مع‌الاسف امروز در ایران هم عده‌ای بدان دامن می زنند و نتیجه این تبادل پول فقیر شدن هر روز مردم است و اگر رمز ریالی بیاید وضعیت تسلط مردم به پولشان کم‌تر از امروز خواهد بود و در فقه شیعه تسلط بر مال یک اصل تغییر ناپذیر است و وقتی ارزی دیجیتال شد دیگری تسلطی بر آن نمی شود داشت و اگر نخبگان یک کشور رضایت بدهند رمز ارز به جای پول کنونی بیاید دیگر در آینده هیچ تسلطی به مال خود نخواهند داشت و لذا نیاز به باز تعریف پول داریم و در اسلام پول طلا و نقره است که ارزش آن کاهش پیدا نمی کند.

حجت‌الاسلام کشوری افزود: یکی از توصیه‌های سند ۲۰۳۰ حذف یارانه های سوخت‌های فسیلی از سوی دولت است و توجیه‌شان این است که اگر این یارانه حذف شود مردم مسافرت کمتری خواهند داشت و ظاهر این مسئله، دلسوزی است و اگر کسی زیر بار این حرف برود دیگر در آینده نمی تواند مسافرت حداکثری برود.

وی عنوان کرد: سازمان ملل رسما اعلام کرد کشورهای آفریقایی را با واکسن به سمت کاهش جمعیت بردیم و این بخشی از سند ۲۰۳۰ است.
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در خصوص سند ۲۰۳۰ فرمودند؛ نباید کار به جایی برسد که در چنین مسئله‌ای من اظهار نظر بکنم و معنايش اين است که آیا نخبگان یک کشور اهل مطالعه نیستند؟ مرحوم هاشمی در برنامه دوم توسعه فریب همین سازمان های صهیونیستی را خورد و به کاهش جمعیت اقدام کرد و برخی مسئولین به ما پیام می‌دهند که چرا باید ۲۰۳۰ در این ممکلت بحث بشود و اگر ما بیدار نشویم همه هویت ما به چالش کشیده می شود و عده‌ای به اسم کارشناس مسئله را مدیریت می‌کنند.

این مسئول افزود: اعتراض و نقد مسئله را حل نمی کند و لذا لازم دیدیم راهکار ارائه بدهیم و ما ۱۲ راهکار با ۴۰۰ دسته راه حل ارائه کردیم و در اکثر حوزه‌ها این بسته، راه حل جایگزین را ارائه داده و یک کارشناسی متفاوتی مطرح کرده است.

حجت‌الاسلام کشوری بیان کرد: الحمدلله برخی مسئولین کشور پای کار هستند و ما هم این طرح را داریم بحث و تبادل نظر می کنیم تا به نتیجه برسد و  تقسیمات شهری یکی از موضوعاتی است که ما در سند تحول روی آن بحث کردیم و در نظر نوشهرگرایی که شهر را به چند منطقه بزرگ تقسیم می‌کنند؛ امکانات حداقل به مردم می رسد و هویت مردم از بین می رود و اسلام محله محور را جایگزین معرفی کرده است.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: زندگی آپارتمانی ده نوع فساد در زندگی دارد که اولین اشکالش ازدیاد زباله‌هاست.
 وی تاکید کرد: کتب آموزش و پرورش از دیگر مسائلی است که در سند تحول بحث شده و ما نیاز به تغییر کتب درسی داریم و این کتب فعلی انسان‌ها را آماده زندگی خصوصا در مورد خانواده نمی‌کند.

حجت الاسلام کشوری عنوان داشت: با ساخت بیمارستان بیماری کنترل نمی شود و باید بخشی از هزینه وزرات بهداشت به سمت پیشگیری از بیماری برود.
 وی امنیت را از دیگر موضوعات سند تحول عنوان کرد و گفت: با مانیتورینگ نمی توان اختیارات را مهار کرد و آن چیزی که می‌تواند اختیار انسان را از درون کنترل کند تغییر نوع نگاه به زندگی است که از در اسلام به خودکنترلی یاد می‌شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی تصریح کرد: سپردن ثروت و قدرت به اغنیا راه کار نیست و قانون تجارت در کشور زمینه سازی تجارت برای اغنیا است و نتیجه آن فقیر شدن مردم است و دولت نیز برای مقابله با آن به دنبال توزیع یارانه است و حال آن که امام علی (ع) راه مقابله با فقر را مردمی کردن اقتصاد و تجارت بیان می کنند.

وی ادامه داد: در سیاست خارجه راهکار ارتباط با همه کشورها خصوصا کشورهای قدرت ظاهری نیست بلکه ارتباط چند لایه با همسایه‌ها، خصوصا با کشورهای قدرت نوظهور است و یمن و فلسطین و ... در تمدن اسلامی جایگاه خاص دارند و باید ارتباط با این‌ها تقویت شود.

این مسئول افزود: پذیرش روایت یونسکو و یا تغییر باورهای غلط یکی دیگر از مسائلی است که در سند ۲۰۳۰ وجود دارد و امروز یونسکو می گوید که ایران گذشته چجوری بوده و  روایت های غلط در مورد ایران وجود دارد یکی از آن‌ها این است که در ایران فقط یک پیامبر وجود داشت و آن حضرت زرتشت بود و حال آن که در ایران حدود ۶۰ پیامبر مبعوث شده‌اند و برخی ها از جمله حضرت قیدارنبی از اجداد نبی مکرم اسلام هستند.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی  گفت: تاریخ نیز از جمله مسائلی است که در سند ۱۲ گانه روی آن بحث شده است و دشمن به دنبال تحریف تاریخ برای رسیدن به خواسته های خود می باشد و در این راستا تمدن های استان‌ها و شهرها و مناطق ایران را وارونه جلوه می دهند.
وی گفت: محرومیت زدایی یا متمول کردن اغنیا با  توزیع کردن ثروت  یکی ديگر از مسائلی مسائلی که روی آن بحث شده است و عده ای بیان می‌کنند ثروت را در دست عده ای از اغنیا بدهیم که این راهکار نیست.

وی افزود:  آیا لازم است مجلس شورای اسلامی برای همه امور قانون وضع  کند یا فقط برای مسائل مادر قانون وضع کند و ما با کثرت قانون مواجه هستیم و بر اساس آمار از دوران مشروطه تاکنون حدود ۱۰۰ هزار قانون تصویب شده داریم و فقط حدود ۱۲ هزار آن فعال است و وقتی قانون زیاد شد آموزش مشکل خواهد بود و لذا راهکار آن تصویب قوانین مادر است ۱۵ سال قبل مجلس قانون حمایت از زوج‌های جوان را تصویب کرده و امروز بعد از ۱۵ سال دوباره در این خصوص قانون وضع کرده است.!

 این مسئول ادامه داد: اکتفا به روش های فعلی نگهبانی از نظام و یا روش های دیگر از مباحث دیگری است که در سند تحول روی تن بحث شده است و امروز شورای نگهبان، نگهبانی را در حد تایید یا رد صلاحیت و یا تطبیق مصوبات با اسلام تعریف کرده است و باید روش نگهبانی از نظام ارتقا پیدا کند و اگر این ۱۲ مورد پیاده شود می‌توانیم یک کشور امن و همراه با آسایش داشته باشیم.

حجت الاسلام کشوری افزود: همچنین کتب درسی موجود بر اساس طبقه‌بندی بیکنی تعریف شده است و فرانسیس بیکن فردی صریح در مخالفت با انبیا بود که علوم را سه دسته دسته بندی کرده؛ علوم پایه، تجربی و انسانی و سوال اصلی این است که این طبقه‌بندی از این علوم کافی است یا طبقه‌بندی دیگری هم نیاز است؟ و انبیا علوم دیگری نیز برای زندگی مورد نیاز معرفی می‌کنند.

وی گفت: در سیستم بیکنی فرزندان ما برای آموزش بین ۱۲ تا ۱۶ هزار ساعت  وقت می گذارند، اما متخصص بار نمی آیند و امروز در سیستم آموزشی ما بحث سلامت مردم و پیشگیری از بیماری و ...جایگاهی ندارد و سه سطح پیشگیری از بیماری در سند ۱۲ گانه بیان شده است.

انتهای خبر./

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 33
بازدید امروز : 615
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33017
بازدید سالانه : 232841
کل بازدید ها : 285557
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03