en tr
جمعه,10 آذر 1402 13:19
کد خبر : 414 بازدید : 31 تاریخ : 09:06 1402/08/22
پیشنیه تاریخی یهود در دشمنی با ادیان الهی و ایرانیان/ نقش انگلیس در به وجود آمدن رژیم صهیونیستی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تشریح کرد؛

پیشنیه تاریخی یهود در دشمنی با ادیان الهی و ایرانیان/ نقش انگلیس در به وجود آمدن رژیم صهیونیستی
حجت الاسلام امامی گفت: بعد از جنگ جهانی اول که امپراطوری عثمانی از هم پاشید، فلسطین در اختیار انگلیس قرار گرفت و بریتانیا این منطقه را آماده کرد تا در اختیار صهیونیست ها قرار دهد و از سوی دیگر آل سعود را در عربستان بر سر کار آوردند و این خاندان یهودی الاصل هستند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست " نقش یهود در انحطاط و عقب ماندگی مسلمانان در طول تاریخ" که در مدسه علمیه ریحانة الرسول (ص) ارومیه برگزار شد، با تاکید بر جنبه تحریف گر بودن قوم یهود اظهار داشت: خداوند متعال حدود سی مورد از اوصاف سوء بنی اسرائیل را در قرآن بیان کرده است که اشرافیگری، بدعت گذاری، تحریف گری و ... از جمله آن هاست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: یهودی ها خودشان آیاتی را نوشتند و گفتند این سخن خداست و توراتی که بر حضرت موسی (ع) نازل شد یهودی ها آن را سنت مکتوب می دانند و در مقابل آن، نوشتجات علمای خود را سنت شفاهی عنوان می کنند.

وی اضافه کرد: بعد از تخریب معبد یهودی ها در هفتاد میلادی توسط رومی ها، بخشی از خاخام های یهودی در جلیلیه فلسطین و بخشی نیز در بابل ساکن شدند و کسانی که در فلسطین ماندند تفسیری به نام میشنا نوشتند که از آن به سنت شفاهی یهود نام می برند و بعدها سر این تفسیر هم مطالعاتی انجام شد و تفسیر گمارا را نوشتند و مجموع این دو کتاب به اسم تلمود شد که در بیش از 36 جلد و 517 باب می باشد.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: تورات به عنوان سنت مکتوب یهودی ها و تلموت به عنوان سنت شفاهی آن ها به حساب می آید و بر اساس فتوای خاخام های یهودی اگر کسی به تورات عمل نکند احتمال آمرزشش از سوی خدا وجود دارد اما اگر به تلمود عمل نکند خداوند او را نمی بخشد.

وی گفت: یهودی ها سخنان و نوشته های دانشمندان خودشان را بالاتر از آیات الهی می دانند و به این مسئله قرآن کریم نیز در آیه 79 سوره بقره اشاره دارد "  فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَٰذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلً وای بر آن کسانی که از پیش خود کتاب را نوشته و به خدای متعال نسبت دهند تا به بهای اندک بفروشند"

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به نقش یهود در به شهادت رساندن اهل بیت اشاره کرد و افزود: بر اساس روایت امام صادق علیه السلام در تفسسیر آیه 4 سوره اسراء یهودی ها در شهادت امام علی علیه السلام، آزار و اذیت امام حسن و شهادت امام حسین علیهم السلام و بقیه ائمه نقش داشتند و امام علیه السلام موقعی که به شهادت رسیدند فرمودند؛ قَتَلَنِی اللَّعِینُ ابْنُ‏ الْیَهُودِیَّةِ و ابن ملجم یک یهودی زاده بود.

وی عنوان داشت: نهان روش بودن یکی از برنامه های یهودی ها در طول تاریخ بوده است  و تمام فرقه های مخفی به دست یهودی ها ایجاد شدند و فرقه های نهان روش مثل فراماسونری و ... مرتبط با صهیونیست ها هستند و فرقه بابیت و بهائیت به دست اینا ساخته شد و امروز قبله شان  به دلیل دفن جسد بنیان گذار این فرقه ضاله در حیفا در سرزمین های اشغالی است.

حجت الاسلام امامی به قدرت تحریف گری قوم  یهود در طول تاریخ اشاره کرد و گفت:  پلوس یکی از افرادی است که ماموریت داشته است بعد از حضرت موسی (ع) مسیحی ها را بکشد و بعد از مدتی متوجه شد که با کشتن مسیحی ها نمی شود کل مسیحیت را نابود کرد و خود را به کوری زد و وانمود کرد که توبه کرده است و بعد از مدتی به مردم می گفت؛ حضرت عیسی بر من تمثل یافت و من را شفا داد و به من الهام کرد و پولس قاتل به یک فرد مقدس تبدیل می شود و تمام تفکرات انحرافی خود را در قالب مسیحیت به مردم بیان می کند.

وی تصریح کرد: تفکر الحادی این شخص مثل تثلیث، فداء، گناه نخستین و نجات و... جایگزین احکام آئینی شد که حضرت عیسی علیه السلام آورده بود و لذا به جای مسیحیت، امروز پولسی داریم و یکی از اعتقادشان این است که همه انسان ها گناه کار به دنیا می آیند و برای پاکی از گناهان  ظاهری باید غسل تعمید بجای آورد و برای پاکی درونی هم به منجی مسیح باید اعتقاد داشت و معتقدند برای این که خداوند انسان را از این گناهانی که دارد نجات بدهد، در قالب روح القدس ظاهر شد و تبدیل به انسان شد و رنج و عذاب دید و این مصیبت های او کفاره گناهان افرادی است که به حضرت مسیح ایمان بیاورند و آن ها نجات می یابند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت:  یهودی ها همان داستان مسیحیت را می خواستند بر سر اسلام بیاورند و در مورد حضور یهودی ها در مدینه بحث های متعددی صورت گرفته است و برخی ها معتقدند چون رومی ها به آن ها فشار زیادی می آوردند مجبور شدند به چندین مکان از جمله مدینه هجرت کنند و برخی ها علت ورود آن ها به مدینه را علم آن ها به ظهور و بعثت نبی مکرم اسلام می دانند که در کتب شان وعده داده شده بود و وقتی نبی مکرم اسلام مبعوث شد و یهودی ها دیدند از بین آن ها نیست خواستند اسلام را تحریف کنند.

وی ادامه داد: دومین دلیل حضور یهودی ها در مدینه ضعف فرهنگی و سواد و علم در بین اعراب بود و یهودی ها دارای کتب و علم بودند و وارد مدینه شدند و برای اعراب از کتاب تلمود داستان سرایی کردند و برخی جعلیات و خرافاتی در مورد اصل پیدایش و زندگی پیامبران و ... را وارد جهان عرب و حتی اسلام کردند.

حجت الاسلام امامی عنوان داشت:  حقد و کینه عجیب یهودی ها نسبت به مسلمانان از دیگر عوامل ورود یهودی ها به مدینه بود و امروز هم یهودی ها خودشان را قوم برگزیده می دانند و به دیگران اجازه نمی دهند یهودی بشود و اگر هم بخواهد یهودی باشد یک فرایند بسیار پیچیده و سختی دارد و تعصبات جاهلی یهودی ها خیلی پررنگ است.

وی افزود:  یهودی ها چون دارای ثروت و سرمایه بودند می توانستند بازارها را مدیریت کنند و پیامبر اکرم برای این که بازار را از دست یهودی ها خارج کند به ایجاد بازار اسلامی روی آورد و همین امر و پرده برداری قرآن کریم از چهره فاسد و اوصاف پلید یهودی ها از مهم ترین عوامل دشمنی آن ها با مسلمانان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان داشت: القاء شبهه از شگردهای دشمنی یهودی ها با مسلمانان بود تا بتوانند اسلام و مسلمین زیر سوال ببرند و برخی مواقع همین ها را نزد حضرات معصومین می گفتند و آن ها بدان جواب می دادند و یهودی ها در قالب داستان ایجاد شبه می کردند و در کتب متعددی این داستان ها بیان شده است.

وی تصریح کرد:  محاصره اقتصادی از دیگر شگردهای یهودی ها علیه مسلمانان بود و عقبه بازار مشرکین یهود بود و این قوم پایه گذار بسیاری از جنگ ها بودند و از جنگ های منافقین و مشرکین و ... علیه پیامبر حمایت می کردند که مهم ترین آن ها جنگ احزاب بود.

حجت الاسلام امامی اضافه کرد:  یکی از مهم ترین کارهایی که توسط یهودی ها صورت گرفت اسلام آوردن ظاهری علمای یهودی بود که با این روش به ترویج و تبلیغ اساطیر و خرافات یهودی در قالب روایت اسلامی پرداختند و لذا از عدم علم کافی برخی مسلمین استفاده کردند و به نشر جعلیات روی آوردند که ابوهریره، کعب الاحبار، عبدالله بن سلام، ابن منبه و ... از جمله این افراد بودند.

وی ادامه داد: غالبا مشاورین بنی امیه و بنی عباس یهودی ها و مسیحی ها بودند و خود امیه یهودی الاصل بود و مروان که فرزندان او به خلافت رسیدند و ائمه را به شهادت رساندند، از یهودیت سرچشمه گرفته اند و در شهادت امام کاظم علیه السلام هم سندی بن شاهک یهودی عامل شهادت بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: فدک زمینی بود که قبلا مال یهودی ها بود و چون بدون جنگ بدست پیامبر افتاده بود و حضرت آن را به حضرت زهرا (س) اعطا کردند و خیبر، قلعه یهودی ها به دست امام علی علیه السلام فتح شد و در قتل عام مردم صبرا و شتیلا، نخست وزیر وقت سرزمین های اشغالی علنا گفت که امروز ما انتقام خیبر را از مسلمانان گرفتیم.

وی افزود: بعد از جنگ جهانی اول که امپراطوری عثمانی از هم پاشید، فلسطین در اختیار انگلیس قرار گرفت و بریتانیا این منطقه را آماده کرد تا در اختیار صهیونیست ها قرار دهد و از سوی دیگر آل سعود را در عربستان بر سر کار آوردند و این خاندان یهودی الاصل هستند و اخیرا هم بن سلمان علنا گفته است دایه من یک یهودی بوده است.

حجت الاسلام امامی ادامه داد: موضوع و مسئله تحریف برای برگرداندن حقائق از دو هزار سال قبل در بین یهودی ها وجود داشت و امروز هم ادامه دارد و رسوخ آن ها در بین بنی امیه نیز جالب توجه است و معاویه برای جبران خلاء های علمی خود از علمای یهودی ها سوء استفاده کرده و به جعل احادیث می پرداخت.

وی اضافه کرد: در حوادث صدر اسلام یهودی ها نقش داشتند، در مسمومیت نبی اکرم، شهادت امام علی، آزار و اذیت امام حسن و شهادت سیدالشهدا (علیهم السلام ) جای پای یهودی ها هست و در روایات بیان شده است که بعد از ظهور امام زمان (عج) حضرت به دست یک زن یهودی شهید می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: امام خمینی از سال 1341 موضوع و مسئله فلسطین و صهیونیزم را بیان کرده و بر آن پافشاری کردند و معظم له جشن های دو هزار پانصد ساله زمان شاه ، کشتار فیضیه، جنگ تحمیلی و ... را نقشه صهیونیزم برای  برای منحرف کردن اذهان مسلمین از مسئله فلسطین عنوان می کردند.

پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 49
بازدید امروز : 327
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19457
بازدید سالانه : 131528
کل بازدید ها : 131528
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09