en tr
جمعه,1 تیر 1403 15:32
کد خبر : 428 بازدید : 109 تاریخ : 12:12 1402/09/22
حضرت زهرا (س) در کمتر از 18 سالگی به مقامی رسید که انبیاء در چهل سالگی می رسند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

حضرت زهرا (س) در کمتر از 18 سالگی به مقامی رسید که انبیاء در چهل سالگی می رسند
حجت الاسلام امامی گفت: حضرت زهرا (س) الگوی برای جوانان است و عظمت و جایگاهی که این حضرت در ۱۸ سالگی به دست آورد که همه انسان ها به جایگاهش غبطه می خورند و محور اهل بیت (ع) حضرت زهرا است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام و المسلمین منصور امامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی در نشست تبیینی و روشنگری هیئات مذهبی ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، با بیان اینکه حضرت زهرا (ص) ام اهل بیت (ع) است، گفت: حضرت زهرا (س) ریشه اهل بیت و حقیقت لیلة القدر است.  

حجت الاسلام و المسلمین امامی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) می فرمایند؛ فاطمه حقیقت، هویت و شخصیت من است واین در صورتی است که روح مطهر پیامبر محل تجلی پرودگار متعال اسما است و پیامبری که می تواند خاک را به عرش برساند.

وی افزود: حضرت زهرا (س) الگوی برای جوانان است و عظمت و جایگاهی که این حضرت در ۱۸ سالگی به دست آورد که همه انسان ها به جایگاهش غبطه می خورند و محور اهل بیت (ع) حضرت زهرا است.

این مسئول ادامه داد: همه این کارها پیام هایی دارند یکی اینکه  خداوند نشان داد که بانوان از آقایان پیشرو هستند و به خداوند نزدیک هستند و خداوند زیبایی، مهر  و محبت خود خود را با خلقت خانم ها نشان داد و دلیل مهم دیگر مقام و منزلت مادر را ویژه تعریف می کند و انسانی که نماز، روزه و تقوا را انجام می دهد تا  به درالسلام و بهشت وارد شود و بهشتی که زیر پای مادر است.

مادر تمام خلقت و هستی حضرت زهرا (س) است

وی  با بیان اینکه خداوند مادر را کلید قرار داده تا به خدا برسیم، گفت: مادر تمام خلقت و هستی حضرت زهرا (س) است و  ایام فاطمیه فرصتی است که این عظمت و بزرگی که در حضرت زهرا و خاندان است را بتوانیم قطره ایی از اقیانوس را مرور کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی افزود: قرآن شخصیت های بزرگ را با مادرهایش به ما می شناساند و وقتی از حضرت موسی(ع) حرف می زند، می گوید وحی کردم به مادر حضت موسی که فرزندت را به نیل بینداز و خداوند بنده هایی دارد که  در فکر آنها با آنها حرف می زند و تکلم می کند.

وی در ادامه به اهمیت ایام فاطمیه اشاره و گفت: چرا این ایام مهم است؟ چون خلقت مادرش را از دست داده و حقوق بشر از معرفت فاطمه جدا شده است.

حجت الاسلام امامی گفت: و در این راستا ما باید چکار کنیم؟ جایی که اسم اهل بیت (ع)   گفته می شود باید مکتب اش مشق شود و هیئت های مذهبی احترام خاص خود را دارند که باید رعایت شود.

تمام هیئت های مذهبی با محوریت خانم ها در این ایام فعالیت کنند

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) عنایت و احترام ویژه ای به خانم ها داشتند، گفت: تمام هیئت های مذهبی با محوریت خانم ها در این ایام فعالیت کنند و ایام فاطمیه را قله قدردانی از خانم ها قرار  دهیم و اجازه دهیم دنیا ببیند و امروزه  شیطان بانوان را هدف قرار داده و می خواهد مقام و منزلت زن و مادر بودن را از بین ببرد.

این مسئول در پایان گفت: حضرت زهرا (س) حقیقت لیلة القدر است و همان گونه که حقیقت این شب برای مردم پوشیده است، فاطمه (س) هم این گونه است و منزلت حضرت در روز قیامت برای مردم مشخص می شود و حضرت در آن روز از خدای متعال اذن و اجازه می گیرد تا دست کسانی که قلوبشان محبت اهل بیت باشد، را بگیرد و وارد بهشت بکند و حضرت شیعیان و محبینش را از دیگران جدا خواهد کرد.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 33
بازدید امروز : 884
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33286
بازدید سالانه : 233110
کل بازدید ها : 285826
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03