en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:22
کد خبر : 439 بازدید : 140 تاریخ : 13:49 1402/11/01
مساجد آذربایجان غربی ظرفیت پذیرش از 16 هزار معتکف را دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

مساجد آذربایجان غربی ظرفیت پذیرش از 16 هزار معتکف را دارند
حجت الاسلام امامی با اشاره به این که مساجد استان ظرفیت پذیرش از ۱۶ هزار معتکف را دارند؛ گفت: پیشبینی می شود امسال بالای ۱۶ هزار نفر در ۶۳ مسجد اهل تشیع ۱۶ شهرستان آذربایجان غربی معتکف شوند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع تشریح برنامه های اعتکاف در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی برگزار شد، با اشاره به شعار اعتکاف امسال اظهار داشت: شعار امسال اعتکاف معنویت تمدن ساز است و امسال به صورت ویژه به اعتکاف دانش آموزی اهمیت داده شده است و برای اولین بار اعتکاف مادر فرزندی امسال در مسجد بازارباش ارومیه برگزار خواهد شد. 
وی با اشاره به این که مساجد استان ظرفیت پذیرش از 16 هزار معتکف را دارند؛ ادامه داد: پیشبینی می شود امسال بالای ۱۶ هزار نفر  در ۶۳ مسجد اهل تشیع ۱۶ شهرستان آذربایجان غربی معتکف شوند که ۳۰ درصد آن را برادران، 40 درصد بانوان،11 درصد خواهران و 19 درصد برادران هستند و مؤمنین برای ثبت نام به سایت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی مراجعه کرده و ثبت نام می کنند. 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: سال گذشته جهت اعتکاف ۱۲ هزار نفر ظرفیت برای استان فراهم شده بود که مساجد سلماس و ارومیه در اختیار زلزله زده ها قرار گرفت و با ده هزارنفر برگزار شد. و امسال نیز در برخی نقاط خوی به دلیل عدم وجود زیرساخت به دلیل زلزله سال گذشته، اعتکاف برگزار نخواهد شد و فقط در مرکز شهرستان خواهد بود. 
وی اضافه کرد: در شهرهای سنی نشین برگزاری اعتکاف بر عهده مرکز اسلامی آذربایجان غربی است و در مهاباد و پیرانشهر در دو مسجد اهل تشییع برگزار می شود و معمولا اهل سنت در ماه رمضان اعتکاف را برگزار می کنند. 
حجت الاسلام امامی گفت: مهم‌ترین رویکرد تبلیغات اسلامی مردمی سازی برنامه‌ها است و مردم به صورت خودجوش برگزار می‌کنند و تلاش این است که از ظرفیت مردم برای نیمه شعبان استفاده بشود و تبلیغات اسلامی نقش راهبری و هدایت کننده دارد. 
وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو اضافه کرد: هر زمان دوره انتخابات می رسد عده ای سعی می‌کنند اخباری مبنی بر ناامیدی منتشر کنند و انتخابات یک حق است و عده ای تلاش دارند این حق را از مردم بگیرند و کسانی که می خواهند مردم را از حضور در انتخابات منع کنند به شعور مخاطب توهین می کنند و ممکن است برخی مجموعه‌ها در نظام به درستی کار نکنند اما نظام برای آن راهکارها و ظرفیت های قانونی وضع کرده که از جمله آن‌ها انتخابات است که حضور مردم به نفع خود مردم و نظام است. 
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: حضور در انتخابات و حق رای، تغییر در جامعه را به نفع مردم فراهم می کند و در برخی کشورها جزو تکالیف مردم آن کشور محسوب می شوند و اجازه نمی دهند کسانی که در آن کشور به عنوان تابع زندگی رای دهند. 
وی ادامه داد:  اگر به انتخابات با دیدگاه قوانین بین المللی نیز نگاه کنیم، انتخابات یک مسئله جدی است و جمهوریت و اسلامیت دو رکن اساسی است که حضور و نظارت و توجه مردم مورد توجه قرار گرفته است و در هیچ تاریخی قبل از انقلاب اسلامی به رای و نظر مردم اهمیت داده نمی شد و ممکن است اعتراض و انتقادی به برخی مجموعه ها داشته باشیم اما این دلیل نمی شود که از حق خود بگذریم و لذا رسانه در جهت ایجاد امید و مقابله با پمپاژ یأس نقش مهمی دارد. 
حجت الاسلام امامی افزود: با توجه به در پیش بودن ایام ۲۲ بهمن قرار است با همکاری برخی مجموعه ها و نهادها،  اتوبوس های کافه گفتگو در سطح استان در مدارس برگزار شود و اساتید و مربیان قرار است با حضور در مدارس به سوالات دانش آموزان جواب دهند و این حرکت از ۸ بهمن شروع می شود و تا ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت و حدود ۱۰ هزار دانش آموزان تحت این برنامه قرار خوهند گرفت. 
وی عنوان داشت: تجلیل از روحانیون معمر و پیشکسوت در برنامه تبلیغات اسلامی خواهد بود و همچنین نشست های بصیرتی و دینی با هماهنگی مساجد جهت ترغیب مردم به حضور در انتخابات و تبیین پیشرفت های کشور برگزار خواهد شد. 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در پایان با دعوت از اصحاب رسانه برای نقد تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: تمام مجموعه‌ها نیاز به رصد و انتقادات و پیشنهادات دارد و تبلیغات اسلامی از انتقادات و پیشنهادات اصحاب رسانه استقبال می کند و از نقدها و پیشنهادهای خوب تقدیر خواهیم کرد.

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 9
بازدید امروز : 588
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 32990
بازدید سالانه : 232814
کل بازدید ها : 285530
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03