en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 02:25
کد خبر : 214 بازدید : 177 تاریخ : 20:45 1401/11/18
تجربه شیوه‌های نوین تربیتی با عمامه به سرها

در زلزله خوی؛

تجربه شیوه‌های نوین تربیتی با عمامه به سرها
تبلیغات اسلامی/ در کمپ زلزله‌زدگان شهرستان خوی شاهد هستیم که طلاب جوان با دستان خالی ولی دل های مهربان و مغزهای غنی، شیوه‌های بکر و زنده‌ دنیا را در رابطه با کودکان به کار می‌گیرند.

به گزارش واحد رسانه تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام علی‌علی پور از روحانیون جهادی حاضر در امداد رسانی زلزله خوی در یادداشتی با اشاره به فعالیت طلاب جهادی خوی در خصوص تربیت کودک و نوجوان در زلزله اخیر، نوشت:

طلبه‌های عمامه به سر با دل‌های غنی و مغزهای پرمحتوای خود سرگرمی و آموزش را با دستان خالی در زلزله خوی در هم آمیختند و نشان دادند که علوم حوزوی در همه مراحل زندگی انسان‌ها کاربرد دارد، آن‌ها آنچه که در حوزه آموختند در زلزله خوی به منصه ظهور گذاشتند و تحسین همگان را برانگیختند.

سرگرم‌آموزی پدیده‌ای است که از گذشته در مراحل یادگیری اکثر کودکان، به صورت پراکنده حضور داشته و مصادیق پر رنگی برای ما دارد، در روش‌های آموزشی مدرن از این سبک با عنوان edutainment (سرگرم آموزی) یاد می‌کنند که از پر طرفدارترین و موثرترین شیوه‌های دنیای تربیت امروزی محسوب می‌شود.

این کلمه از ترکیب دو عبارت education به معنی آموزش و entertainment به معنی سرگرمی بوده و به مفهوم آموزش در حین بازی و ایجاد سرگرمی است، این روش‌ها از کودکی توسط والدین و پس از آن توسط مراکز آموزشی و شیوه‌هایی که استفاده می‌کنند قابل مشاهده است.

ترکیب آموزش و سرگرمی به شیوه‌های مختلف از جمله بازی، اسباب بازی و رسانه صورت می‌گیرد.

حال در کمپ زلزله‌زدگان شهرستان خوی شاهد هستیم که طلاب جوان با دستان خالی ولی دل‌های مهربان و مغزهای غنی، شیوه‌های بکر و زنده‌ دنیا را در رابطه با کودکان به کار می‌گیرند.

شاید در بدو امر، این تحلیل و نظر دور از ذهن باشد، ولی وقتی مثلث دغدغه، خلاقیت و آموزه‌های دینی ترکیب می‌شود، شاهد چنین نتایج ناب و تاپی هم خواهیم بود که طعنه به شیوه‌های پرهزینه و کم‌بازده و مدعی امروزی می‌زنند.

می‌شود به این عمامه به سرها بیش از پیش اعتماد کرد تا شاهد مانور موفق و موثر این جوان ها باشیم که از کمترین موقعیت‌ها، بیشترین موفقیت‌ها را درو می‌کنند.

انتهای خبر

دسته بندی ها
خوی روحانیون
پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 27
بازدید امروز : 92
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 17010
بازدید سالانه : 191223
کل بازدید ها : 221775
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27